W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W Biurze Poselskim Fryderyka Kapinosa porady w sprawie Tarczy Antykryzysowej

Przyjęty przez Sejm i podpisany przez Prezydenta Andrzeja Dudę pakiet ustaw składających się na Tarczę Antykryzysową to szereg kompleksowych działań mających na celu ochronę miejsc pracy, wsparcie dla biznesu oraz wielu innych podmiotów. Informacje na jej temat będzie można uzyskać za pośrednictwem Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa.

– Od czasu pojawienia się pierwszych informacji na temat planów wprowadzenia Tarczy Antykryzysowej dostałem od moich wyborców wiele pytań, ale również informacji na temat sytuacji przedsiębiorców w regionie – mówi poseł Fryderyk Kapinos. – Na bieżąco przekazuję je do odpowiednich ministerstw, ponieważ praca nad jak najlepszymi rozwiązaniami trwa cały czas – dodaje.

 – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców regionu zapraszam wszystkich zainteresowanych do zadawania pytań dotyczących możliwości korzystania z rządowego pakietu pomocowego – informuje poseł Kapinos.

Adres e-mail do korespondencji: [email protected].

– Mam nadzieję, że odpowiedzi na zadawane pytania, które będę przygotowywał wspólnie z ekspertami i specjalistami, dotyczące założeń poszczególnych rozwiązań, ułatwią zdobycie informacji jak z nich korzystać – mówi poseł Fryderyk Kapinos.

Szacowana całkowita wartość wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej to 212 mld zł (blisko 10% PKB). Na tę kwotę składa się gotówkowy komponent rządowy o wartości ok. 67 mld (2,9% PKB), którego częściami składowi są: wydatki budżetu państwa, ZUS i funduszy celowych, płynnościowy komponent rządowy o wartości ok. 75,5 mld zł (3,3% PKB), a w nim wakacje kredytowe i odroczone daniny, a także finansowanie płynnościowe w postaci kredytów i kapitału głównie z wykorzystaniem instrumentów finansowych Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR, BGK, KUKE, ARP) oraz pakiet płynnościowy NBP o wartości ok. 70 mld zł, który zapewni niezbędną płynność i warunki kredytowe.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa