W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W czwartek rocznica śmierci Prezydenta Mielca Daniela Kozdęby

W dniu 28.02 o godzinie 18.00 w kościele parafialnym Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Ducha Świętego w Mielcu przy ul. Pisarka 16, odprawiona zostanie msza święta w intencji śp. Daniela Kozdęby.

Daniel Witold Kozdęba urodził się 12 listopada 1976 w Mielcu – samorządowiec, w latach 2014–2018 prezydent Mielca.

Absolwent Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Odbył studia doktoranckie na tej samej uczelni. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu rozwoju regionalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia typu MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie. Był członkiem zajmującej się sprawami młodzieży komisji przy Narodowej Radzie Integracji Europejskiej (powołał go do niej premier Jerzy Buzek), asystentem i doradcą dwóch ministrów edukacji narodowej oraz nauczycielem akademickim (od 2001 do 2003 na Politechnice Rzeszowskiej). Zatrudniony później jako wiceprezes zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (od 2005 do 2007), gdzie zajmował się sprawami Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. W 2008 ukończył w Niemczech program dla kadr kierowniczych organizowany przez Fundację im. Roberta Boscha. W następnych latach pracował w urzędzie miejskim w Rzeszowie.

Od 2012 był członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 2002–2006 i 2010–2014 był radnym powiatu mieleckiego. W 2014 kandydował z listy SLD do Parlamentu Europejskiego, jednak nie zdobył mandatu. W wyborach w 2014 jako kandydat komitetu wyborczego Razem dla Ziemi Mieleckiej ubiegał się o prezydenturę Mielca, wygrywając w drugiej turze głosowania z wynikiem blisko 61,2% głosów i pokonując w niej zarządzającego tym miastem od 20 lat Janusza Chodorowskiego.

Od lata do grudnia 2016 przez kilka miesięcy przebywał na zwolnieniu lekarskim po operacji chirurgicznej. Ponownie podjął leczenie szpitalne w połowie następnego roku.

W 2016 otrzymał tytuł „Mielczanina Roku 2015”.

Zmarł 28 lutego 2018 w Mielcu. Pochowany na cmentarzu komunalnym w Alei Zasłużonych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa