W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

W mieleckim szpitalu w poradniach specjalistycznych działa już nowy system kolejkowy [VIDEO]

System, który właśnie zaczął działać to krok naprzód w procesie usprawniania przyjmowania pacjentów w szpitalnych poradniach specjalistycznych w Przychodni nr 4 .

 – Wprowadzenie systemu było podyktowane kilkoma czynnikami. Na wszystkie zwrócili uwagę pacjenci, a my postanowiliśmy spełnić ich oczekiwania. Ważne było, aby nie otrzymywali orientacyjnej godziny przyjęcia, ale w miarę dokładną, tak by nie trzeba było przychodzić dużo wcześniej lub rano i pilnować tej kolejki, tracić czas – podkreśla Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Bardzo istotne jest też, żeby można było łatwo i szybko odwołać wizytę, jeżeli coś pacjentowi wypadnie. Kolejny problem polegał na tym, że pacjenci nie wiedzieli o bieżących zmianach w kolejce, które miały wpływ na godzinę ich przyjęcia. Teraz będą śledzić sytuację na bieżąco. Mamy nadzieję na zniwelowanie, a nawet wyeliminowanie niedogodności.

Jak tłumaczy Radosław Ziomek, koordynator poradni specjalistycznych, dla pacjenta korzystanie z systemu jest niezwykle proste. Wystarczy, że w trakcie rejestracji zostawi swój aktualny numer telefonu. Potem otrzyma SMS-a przypominającego o jego wizycie. Będzie on zawierał dokładną godzinę wejścia do gabinetu. Ta właśnie godzina może być traktowana jako swego rodzaju numerek przypisany do pacjenta.

– Gdy dana godzina wyświetli się na monitorze zainstalowanym obok gabinetu, będzie to informacja, że umówiony na nią pacjent wchodzi właśnie do specjalisty. Ale w medycynie zdarzają się różne sytuacje. Czasami stan pacjenta nie pozwala, by pojawił się w poradni i odwołuje wizytę, niekiedy na przykład chirurg jest wezwany pilnie do zabiegu, czasami również sam lekarz choruje. Zdarzają się więc przesunięcia, opóźnienia czy zmiany, które jednak można teraz na bieżąco, w czasie rzeczywistym, śledzić na naszej stronie www.szpital.mielec.pl. Klikając na daną poradnię na stronie, widzimy aktualną sytuację – uzupełnia Radosław Ziomek. Podkreśla, że odwołanie wizyty również jest bardzo proste. W SMS-ie przypominającym, który dostaje pacjent, znajduje się numer jego wizyty. Należy go skopiować i odesłać na ten numer telefonu, z którego przyszło przypomnienie.

UWAGA Jeśli jesteś pacjentem poradni szpitalnych, koniecznie zaktualizuj w rejestracji swój numer telefonu   Dzięki temu otrzymasz powiadomienie o wizycie (przypomnienie), będziesz mógł także szybko odwołać wizytę bez konieczności telefonowania do nas.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Wystartowały obrady III sesji Rady Powiatu Mieleckiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa