W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

W niedzielę Piknik Szlachecki w parku Oborskich!

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” zaprasza w najbliższą niedzielę, 17 września, od godziny 13.00, na drugą edycję pikniku historycznego, tym razem w konwencji szlacheckiej.

Na uczestników wydarzenia będą czekały liczne atrakcje.

Będą oni mogli sporządzić dokument i opatrzyć go pieczęcią lakową w skryptorium klasztornym. Nad całością będą czuwać mnisi – mieleccy trynitarze.

Podczas pikniku zaprezentowane zostaną stroje oraz uzbrojenie szlachty z XVI-XVIII w. Nie zabraknie opowieści o zamku mieleckim i jego właścicielach.

W niedzielne popołudnie odbędą się również pokazy garncarskie oraz warsztaty pszczelarskie, które z pewnością przypadną uczestnikom pikniku do gustu. Na zgłodniałych będą czekały świeżo wypiekane podpłomyki z miodem.

Prócz wspomnianych atrakcji dla najmłodszych, w trakcie pikniku będzie można uczestniczyć w grach i zabawach szlacheckich w rytm muzyki dworskiej, pozować na ściance fotograficznej przygotowanej dla księżniczek i królewiczów, ponadto działać plastycznie w klimatach zamkowych. Nie zabraknie również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Do zobaczenia w najbliższą niedzielę w parku Oborskich!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa