Firma Arriva w całości wycofuje się z kursów autobusowych na terenie powiatu mieleckiego. Starosta Zbigniew Tymuła ponownie spotka się z przedstawicielami firm transportowych, by znaleźć zastępstwo dla rezygnującego przewoźnika.

Spotkanie z lokalnymi przewoźnikami miało już miejsce we wrześniu, kiedy to firma Arriva Transport zawiesiła funkcjonowanie części kursów na terenie powiatu mieleckiego. Dziś przewoźnik poinformował z kolei o tym, że z dniem 30.11.2017 zawiesza wszystkie linie wykonywane na terenie powiatu mieleckiego, jak również – działalność dworca.


– Informacja o zawieszeniu kursów została przekazana mi dziś ustnie przez przedstawicieli firmy, jak również wywieszona na dworcu. To przykra i trudna sytuacja. Pragnę jednak uspokoić wszystkich mieszkańców. W piątek czeka nas kolejne spotkanie z przewoźnikami. Myślę, że zabezpieczymy transport na terenie naszego powiatu od 1 grudnia, a więc od momentu, w którym przestanie funkcjonować Arriva – podkreśla Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. I dodaje: – Zaradzenie tej sytuacji nie jest kompetencją starosty. Musimy jednak zadbać o transport i o to, by mieszkańcy poszczególnych miejscowości mieli jak docierać do swoich szkół i miejsc pracy w Mielcu.

 

 

4 Komentarze o: W piątek kolejne spotkanie z transportowcami

  • Firma Arriva nie może zawiesić działalności dworca, ponieważ nie jest jego właścicielem. Właścicielem dworca jest Gmina Miejska Mielec, a w jej imieniu dworcem zarządza MKS Sp. z o.o. w Mielcu. Dworzec działa bez zakłóceń, a redaktorzy wcj.24.pl powinni dołożyć większych starań o rzetelność zamieszczanych informacji.

    • To że przewoźnik poinformował, że z dniem 30.11.2017 zawiesza wszystkie linie wykonywane na terenie powiatu mieleckiego, jak również – działalność dworca nie oznacza ze może tak uczynić. A czy w jego pojęciu ma do tego prawo do inna sprawa. Źródłem informacji jest komunikat Starostwa Powiatowego.

  • To nie zmienia faktu, że dworzec dział i będzie działał bez zakłóceń!

  • Prowincja rządzi się własnymi zasadami. Tu nie ma miejsca na transport zbiorowy. Miasto i powiat remontują drogi, budują kolejne asfalty tak aby każdy mieszkaniec miał dojazd do sojego płotu, więc tego mieszkańca nic nie obchodzi transport zbiorowy. Przez dekadę tak było więc wszyscy pokupowali stare diselki i nimi sobie jeżdźą. Korki na jedynym moście jak na Manhatanie i zanieczyszczenie powietrza – oto skutki. Mielecki MKS jest tylko niudolną zasłoną dymną transport w mieście. Piękne miasto, nia ma co! Niech władza wskaże choć jeden punkt, który zrealizowała i który mnie przekona do pozostania tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider