W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

SDK – już 45 lat istnieją wśród lokalnej społeczności… [FOTO]

W sobotę 18 listopada, w miejscu gdzie od początku miał swoją siedzibę czyli w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a swój wielki jubileusz obchodził najstarszy klub seniora z terenu naszego miasta – Klub Seniora „Złota Jesień”. Ten klub dość mocno wrósł w krajobraz naszego miasta.

Huczne obchody, do których klub przygotowywał się od dawna zgromadziły wielu znamienitych gości i przyjaciół klubu, wśród których znaleźli się: Prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu Pan Zbigniew Buczek, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia przy Urzędzie Miasta Mielca Pani Agata Ćwięka, Przewodnicząca Mieleckiej Rady Seniora Pani Stanisława Rzeźnik, Wice – przewodniczący owej rady Pan Wacław Świerczyński, Prezes Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pan Feliks Czop, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Mielcu Pani Danuta Wiszyńska, Przewodnicząca Klubu Seniora Zacisze – Pani Irena Szastak.

Była kierownik Spółdzielczego Domu kultury MSM Mielcu, która wiele lat współpracowała z Jubilatami Pani Jadwiga Klaus. Nie zabrakło również pań przewodniczących bratnich klubów „Pogodna Jesień” i „Wrzos” Pani Marii Moździerz i Władysławy Cegielskiej.
Krótki rys historyczny przedstawiła bardzo licznie zebranym gościom Przewodnicząca „Złotej Jesieni” Pani Maria Świątek. Z bardzo treściwego rysu dowiedzieliśmy się, iż początki organizowania się klubu sięgają 1972 roku. Powstał jako pierwszy tego typu klub w Mielcu. Jego pierwszą opiekunką z ramienia ówczesnego Osiedlowego Domu Kultury MSM była Zofia Zaskalska.

Przy klubie w 1978 roku powstał chór Retro, którego założycielem i prowadzącym był Józef Witek. Działalność klubu coraz bardziej stawała się urozmaicona: od obchodów imienin i jubileuszy poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczkami, robótkami ręcznymi. Następnie zebrani dowiedzieli się jak nabierało tempa życie w klubie, jak przybywało seniorów, jak klub rozpoczynał współpracę z różnymi instytucjami z miasta i okolic, jak stał się znaczącym dla miasta i jego starszych mieszkańców. Jak w klubie świętowane są jubileusze, sukcesy te wielkie i te małe. Jak wiele spotkania w klubie wnoszą w życie starszych, niekiedy samotnych i schorowanych ludzi.

W tym momencie z ust Pani Marii popłynęły szczere podziękowania dla Pana Zbigniewa Buczka Prezesa Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, przy której to Spółdzielni działa ten klub ale i dwa inne.
Następnie przyszedł czas na życzenia, które składali zaproszeni goście. Z ust wszystkich płynęły szczere życzenia i wyrazy wielkiego uznania dla władz klubu, Zarządu MSM i opiekunki Pani Teresy Kubik, która nieprzerwalnie od 1996 roku sprawuje nad klubem opiekę z ramienia Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu. Wszyscy dziękowali za wieloletnią współpracę, podkreślali jak wiele działalność klubu znaczy dla ludzi, jaką dobrą pracę a czasami ciężką wykonują Seniorzy aby atmosfera w nim była przyjazna. Jak przy tym ważne jest wsparcie MSM i innych instytucji dla właśnie takiej działalności.
Po życzeniach przyszedł czas na część artystyczną wspaniale i pieczołowicie przygotowaną przez Pana Macieja Kulpę. Seniorzy z „Wrzosu” jak i sami Jubilaci zaśpiewali kilka skocznych piosenek. Do wspólnego śpiewania zostali zaproszeni również przybyli goście. Ich występ spotkał się z wielkimi oklaskami a samemu Maciejowi Kulpie zostało przyznane honorowe członkostwo w klubie „Złota Jesień”. Wielką radością i niespodzianką dla zebranych był występ Pani Anny Paprockiej, która zaśpiewała humorystyczną piosenkę. Następnie na koniec części oficjalnej spotkania odśpiewano gromkie sto lat.
W dalszej części uroczystego spotkania był czas na wspólne biesiadowanie, śpiewy i tańce przy muzyce na żywo. Zabawa zakończyła się w późnych godzinach wieczornych.
W przyszłym roku kolejny wielki jubileusz – tym razem swoje 25 urodziny obchodzić będzie kolejny Klub Seniora działający w strukturach Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu – „Pogodna Jesień”.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa