W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

W Przecławiu w uroczysty sposób uczczono 27 rocznicę Samorządu Terytorialnego [FOTO]

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Przecławiu odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej, która w południe przeniosła się na przecławski rynek.

Zgromadzona tam młodzież, mieszkańcy gminy, zaproszeni goście oraz samorządowcy przybyli aby uczcić 27 lat samorządności gminy Przecław.

Uroczystości towarzyszył występ Gminnej Orkiestry Młodzieżowej działającej przy Samorządowym Domu Kultury w Przecławiu oraz wystawa prezentująca 27 lat samorządności w Gminie Przecław. Na rynku ustawiono również sztandary ufundowane dla gminnych jednostek OSP oraz szkół, które kolejno zostały zaprezentowane. Przygotowano również wystawę pt. „Samorząd Gminy Przecław: ludzie, inwestycje, wydarzenia 1990-2017”. Na zakończenie imprezy serwowano wyśmienitą wojskową grochówkę.

Obchody tego święta uświetniły przemówienia przewodniczącego RM w Przecławiu – Zenona Krawczyka, Burmistrza Przecławia – Ryszarda Wolanina i Adriana Żmudy z MRM . Przewijała się w nich idea samorządności począwszy od zmian ustrojowych w 1990 roku do dnia dzisiejszego.

Burmistrz podziękował wszystkim poprzednim włodarzom Gminy za wkład włożony w jej rozwój, zaznaczając, że samorząd to ludzie, którzy współdecydują o środowisku, w którym żyją na co dzień. Przy okazji wystąpienia podziękował Posłom RP P. Krystynie Skowrońskiej i P. Zbigniewowi Chmielowcowi za przesłane z tej okazji życzenia, dziękując za ich wsparcie i reprezentowanie lokalnych interesów w Sejmie.

UM Przecław

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa