W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

W Radomyślu Wielkim będzie przebudowa ul. Zasowskiej

Radomyski magistrat otrzymał dofinansowanie na przebudowę ulicy Zasowskiej w Radomyślu Wielkim w ramach rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020.

Gmina rozstrzygnęła już przetarg na modernizację tej drogi. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Produkcyjno – Handlowo – Usługową BRUKPOL Wioletta Czuchra z Dąbrówki Wisłockiej, która wykona roboty za 245,7 tys. zł z gwarancją na 6 lat.

 

Z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020 gmina może otrzymać dotację w wysokości 50 procent kosztów, a więc ok. 123 tys. zł. Drugie 50 procent magistrat wyłoży z własnego budżetu.

Inwestycja dotyczyć będzie odcinka ulicy Zasowskiej na długości 300 m od istniejącego zjazdu do granicy działki drogi powiatowej nr 1181R. W ramach przebudowy odnowiona zostanie nie tylko nawierzchnia drogi.

 

Obecnie na tym odcinku drogi ruch pieszych odbywa się poboczem, dlatego gmina wykona także chodnik o szerokości dwóch metrów z kostki brukowej na podbudowie zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie z podsypką cementowo-piaskową.

 

Zamontowane zostaną również pionowe i poziome znaki drogowe oraz sygnalizacja na przejściu dla pieszych.

 

jguj

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa