W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

W ramach dobrej współpracy powstaną kolejne nowe chodniki

1400 metrów chodników dla trzech miejscowości planowanych jest do wykonania w bieżącym roku. Inwestycje sfinansuje Powiat Mielecki wraz z Gminą Mielec.

Szybko finalizują się zapowiedzi wójta Gminy Mielec Józefa Piątka i Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły, jakie padły przy odbiorach chodników pod koniec roku 2015.

W minionym roku na budowę chodników w Gminie Mielec wydano 810 tys. zł z czego 410 tys. zł to środki powiatu natomiast 400 tys. zł to wkład własny gminy. Wówczas powstało blisko 2 km nowych chodników w czterech  miejscowościach. Na tym jednak samorządowcy poprzestać nie chcieli. Już wtedy wójt i starosta wspólnie planowali  kolejne chodnikowe inwestycje do realizacji w 2016 r.

Wychodząc naprzeciw tym zamiarom Radnym Gminy Mielec przedstawiono już na pierwszej sesji projekt uchwały ws. pomocy finansowej dla Powiatu Mieleckiego w wysokości na 300 000 złotych na nową infrastrukturę. Jednogłośnie podjęcie uchwały przez radnych to dobra informacja dla mieszkańców trzech miejscowości:  Złotnik (300 m),  Chrząstowa (500 m) i Trześni (600 m).

 

Sesja

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości