W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Wandale w parku przy ul. Kazimierza Wielkiego [FOTO]

Rewitalizacyjne prace związane z wykonaniem nowych nasadzeń roślinnych i przebudową alejek wraz z montażem nowych koszy na śmieci i ławek w parku przy ul. Kazimierza Wielkiego zostały zakończone jesienią ubiegłego roku. Niestety od tego czasu obserwujemy w tym miejscu systematyczne akty dewastacji.

Do nowo zainstalowanych koszy na śmiecie wrzucany jest popiół ze spalania w przydomowych kotłowniach. Kosze parkowe nie takie mają przeznaczenie, a popiół powinien być oddawany przez mieszkańców wraz z odpadami w pojemnikach do tego przeznaczonych i nie powinien być wynoszony do parku miejskiego. Po  nasiąknięciu wodą popiół twardnieje i pozostaje trudny do usunięcia.

Niespełna dwa miesiące po oddaniu parku do użytku na  nowych koszach pojawiły się graffiti.  Powtarzają się dewastacje posadzonych roślin, kradzieże krzewów zimozielonych. Sadzonki są wyrywanie z podłoża i porzucanie, niszczone są zabezpieczenia drzew. Takie postępowanie sprawców działa na szkodę nowo założonych nasadzeń, nie daje szansy na ich ukorzenienie się w gruncie.

Jest nam niezmiernie przykro, że dochodzi do takich niewytłumaczalnych aktów wandalizmu. Przypominamy, że rewitalizacja parku została wykonana zgodnie z umową zawartą z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, instytucji przyznającej na rewitalizację dofinansowanie ze środków unijnych.  Apelujemy do mieszkańców o poszanowanie naszego wspólnego mienia, które ma służyć nam wszystkim.

Park jest ogólnodostępnym  obiektem i ma służyć  wszystkim mieszkańcom miasta. Dewastacje mienia miejskiego  wpływają negatywnie na wizerunek wspólnej przestrzeni miejskiej i generują kolejne koszty likwidacji  ich skutków.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa