W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Materiały video Przestępstwa, skandale, afery

Wątpliwości radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości [VIDEO]

Klub Miejskich Radnych Prawa i Sprawiedliwości wystosował oficjalne zapytania w sprawie przedłożenia projektu budżetu miasta na rok 2020 i ostatniej wizyty prezydenta w Stanach Zjednoczonych.

Prezentujemy wypowiedź wideo Prezydenta Jacka Wiśniewskiego, która odnosi się do pytań radnych PiS.

Prezydent nie przedłożył projektu budżetu w terminie.

Wniosek dotyczący incydentu organu wykonawczego (prezydenta) w Związku z brakiem przedłożenia do rady miasta projektu budżetu w terminie.

Próbujemy się dowiedzieć, jakie są przyczyny prawie tygodniowego opóźnienia i czy powiązane są z brakiem dyspozycji prezydenta w ostatnich dniach. Ustawa finansach publicznych wskazuje termin do 15 listopada, który w Mielcu dotychczas BYŁ dotrzymywany.

W związku z uzyskaną informacją, iż Prezydent Mielca udał się z wizytą do USA celem uczestnictwa w panelach dyskusyjnych, wykładach oraz prelekcjach poświęconych systemowi federalnemu rządu USA czy też społeczeństwu obywatelskiemu, zwracamy się z niżej wymienionymi zapytaniami:

1. W jakim celu dokładnie Prezydent udał się do USA oraz z jakich powodów wizyta ta była konieczna w kontekście tematyki, a przede wszystkim przez wzgląd na odmienny systemem prawny niż obowiązujący w Polsce?

2. Jak długo trwał przedmiotowy wyjazd, jaki był całkowity koszt tego wyjazdu oraz kto i w jakim stopniu go finansował?

3. Jaki był skład osobowy delegacji?

4. Jakie są spodziewane efekty przedmiotowego wyjazdu dla Mielca, w szczególności w kontekście jaką będzie on wartością dodaną dla naszego Miasta?

      Z poważaniem

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa