21 maja 2019 (wtorek) - 11:17
Slider
Image default
Informacje

Według niepotwierdzonych informacji Andrzej Skowron będzie jednym z dwóch kandydatów w walce o fotel prezydenta Mielca

Obecnie jest dwóch nieoficjalnych kandydatów na urząd pełniącego obowiązki Prezydenta. Są to Andrzej Skowron i Fryderyk Kapinos.

Za kilka tygodni wygaśnie mandat prezydenta Kozdęby. Wraz z nim odejdą obaj jego zastępcy: Jan Myśliwiec i Tadeusz Siemek. Premier Mateusz Morawiecki desygnuje osobę, która do wyborów będzie pełnić obowiązki Prezydenta Mielca. Wszystko wskazuje na to, że będzie to albo ktoś związany z partią Porozumienie Jarosława Gowina (prawdopodobnie Andrzej Skowron) albo były wiceprezydent Fryderyk Kapinos – postrzegany jako kandydat urzędującego marszałka.

Andrzej Skowron urodził się w 1971 roku. Jest radnym Prawa i Sprawiedliwości. Pracuje w Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu. Jest od lat związany z Klubem Inteligencji Katolickiej. W 2002 roku został radnym miejskim w Mielcu z listy Ligi Polskich Rodzin. W 2006 roku współtworzył lokalny komitet wyborczy Porozumienie Samorządowe Liga Prawica Razem. Był też kandydatem na prezydenta miasta Mielca.

 

Fryderyk Kapinos to 57-latek. Ma żonę i córkę. Jest absolwentem Akademii Rolniczej. Do tej pory pracował w Firmie Taurus Pilzno jako dyrektor do spraw handlu i marketingu. Jest zaangażowany w kampanie przeciwdziałające wsiadaniu pijanych za kierownicę i promujące bezpieczną jazdą.

Slider

Zobacz też...

Dodaj komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości
%d bloggers like this: