W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Wernisaż Sylwii Skolimowskiej [FOTO]

W Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2 z okazji Dnia Kobiet otwarta została wystawa „Z potrzeby tworzenia” Sylwii Skolimowskiej. W wernisażu, który odbył się 7 marca udział wziął Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Z potrzeby tworzenia

Wystawa jest debiutem młodej artystki, która po kilkunastu latach tworzenia zdecydowała się pokazać swoje prace szerszemu gronu odbiorców. Sylwia Skolimowska pochodzi z Chorzelowa, jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale filologii angielskiej i kulturoznawstwa. Zajmuje się głównie malarstwem i rysunkiem. Tworzy również ceramikę artystyczną i pisze ikony. Inspiracje czerpie z najbliższego otoczenia, a więc w jej pracach zobaczymy i wątki zaczerpnięte z życia prywatnego, rodzinnego, a także z otaczającej nas natury.

Pierwsze artystyczne kroki stawiała pod okiem instruktora Edwarda Kociańskiego w Domu Kultury w Mielcu. Od 2017 roku uczestniczyła w warsztatach artystycznych w Studio art. GOYA pod kierunkiem dr Łukasza Gila. Maluje głównie na płótnie, używając farb olejnych i akrylowych. Spod jej ręki wyszły również ciekawe rysunki i – jak przyznaje artystka – cały czas poszukuje swojego stylu.

Zapraszamy do obejrzenia prac pełnych ciepła, emocji i subtelności. Wystawa czynna jest do końca kwietnia w godzinach otwarcia biblioteki. Przypominamy o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego (dystans, dezynfekcja, maseczka). Zapraszamy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa