W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Wielofunkcyjne boiska powstaną przy Szkole Podstawowej w Borowej [FOTO]

Jak informuje radny Rady Powiatu Kacper Głaz oraz Gmina Borowa, przy szkole podstawowej w Borowej powstaną boiska wielofunkcyjne. Wsparcia tej inwestycji w uzyskaniu dofinansowania dokonał Europoseł Tomasz Poręba.

Radny informuje, że temat został podjęty z przychylnością i zrozumieniem europosła.
Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym Gmina Borowa, będzie miała pierwszy w gminie, piękny, nowoczesny obiekt sportowy, który będzie mógł być dobrze wykorzystany, przez wszystkich mieszkańców Gminy Borowa.
Inwestycja według zapewnień wójta Mieszkowskiego będzie już gotowy w czerwcu przyszłego roku.

Gmina ogłosiła już przetarg na „Budowę boisk wielofunkcyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Szkole Podstawowej w Borowej”.

Ma tam powstać boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 20 m na 40 m, oraz boisko dwufunkcyjne do koszykówki i siatkówki o nawierzchni poliuretanowej dwuwarstwowej o wymiarach 15 m na 28 m, zaplecze sanitarne z szatniami, oświetlenie boisk. Zostanie również przebudowana droga dojazdowa a teren wyposażony w ławki, kosze i stojaki na rowery.
Gmina złożyła wniosek do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” uzyskując dofinansowanie inwestycji w wysokości 585 389 zł. Szacunkowy koszt inwestycji to około 1 200 000 zł.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa