W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Winda w budynku starostwa już czynna!

Końcem lutego zakończyły się prace przy budowie windy w budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu. To kolejna inwestycja powiatowego samorządu służąca ułatwianiu dostępu do administracji osobom starszym i niepełnosprawnym.

– Bardzo cieszy mnie fakt, iż kolejny samorząd zniknął z mapy urzędów niedostępnych dla niepełnosprawnych. Brawa za to należą się zarządowi powiatu, który w blisko ¾ sfinansował budowę windy – mówił podczas otwarcia podnośnika, w czwartek (2 marca) Maciej Szymański, dyrektor Podkarpackiego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To właśnie z PEFRON-u zarząd powiatu uzyskał dofinansowanie opiewające na przeszło 106 tys. złotych. Resztę wartej łącznie ponad 428 tys. złotych inwestycji sfinansował ze środków własnych.

Za tę kwotę zamontowano urządzenie dźwigowe, wybudowano szyb ze stalową konstrukcją, wykuto szereg otworów drzwiowych, przebudowano kolidujący z inwestycją kabel energetyczny i podłączono windę do istniejącej instalacji elektrycznej. Realizacja zadania wiązała się również z wymianą części chodnika pomiędzy ul. Wyspiańskiego a dojściem do Urzędu Miejskiego czy szeregiem prac wykończeniowych. Wszystkim tym zajął się wykonawca – firma KAZBUT z Trześni.

– Jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji na budowę dodatkowego wejścia do budynku, które ulokowane zostanie nieopodal szybu. Dostęp do windy dla niepełnosprawnych, starszych i wszystkich zainteresowanych osób będzie wówczas jeszcze łatwiejszy – mówił podczas oddania do użytku nowego obiektu starosta Zbigniew Tymuła.

Odpowiadał w ten sposób mediom, które pytały go o to, dlaczego do windy nie można dostać się z zewnątrz budynku. – Nie wyobrażam sobie utrzymania w dobrym stanie technicznym windy, do której wejście byłoby bezpośrednio z zewnątrz. Myślę, że dobudowanie dodatkowego wejścia sprawdzi się znacznie lepiej. Liczę, że prace w tym zakresie zakończą się jeszcze w tym roku – dodał włodarz powiatu.

Do tego czasu niepełnosprawni chcący skorzystać z windy docierać będą do niej po podjeździe dla wózków rozkładanym w holu urzędu przez stróża.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielec w Rankingu Gmin Podkarpacia 2023 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Driftował fordem bez prawa jazdy po śniegu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa