W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Wkrótce finał konkursu Elektro-Tech!

Już 9 marca 2019r. mury „Elektryka” wypełnią się uzdolnioną  technicznie młodzieżą ze starszych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjów powiatu mieleckiego.

Konkurs od siedmiu lat cieszy się ogromną popularnością i przyciąga tłumy uczestników. Do pierwszego etapu, jaki został przeprowadzony 23 stycznia br., przystąpiło 75 gimnazjalistów oraz 127 uczniów szkół podstawowych, w 15 macierzystych placówkach z Mielca i okolic. Spośród 202 uczestników szkolnego etapu konkursu wyłoniono 45 finalistów, którzy w dniu 9 marca zawalczą o tytuł  laureata oraz cenne nagrody. Ciekawa forma konkursu przewiduje nie tylko rozwiązywanie testu  z zakresu przedmiotów ścisłych i technicznych, ale również wykonanie zadań praktycznych dotyczących montażu i uruchomienia układu elektronicznego.

Celem konkursu „Elektro-Tech”  jest popularyzacja szeroko rozumianej wiedzy technicznej, zarówno w zakresie teoretycznym jak i praktycznym. Młodzież będzie miała również okazję zobaczyć prezentację sprzętu w klasopracowniach mechatronicznych, teleinformatycznych czy fryzjerskich, a także uczestniczyć w atrakcjach corocznie przygotowywanych przez Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego. Każdy uczestnik finałowych zmagań otrzyma upominek, a na laureatów czekają cenne i atrakcyjne nagrody, jakie corocznie zapewniają hojni sponsorzy Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech”.

Wydarzeniu będzie patronował Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa