W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka Materiały video

Wodecki Jazz – Piotr Baron Quintet [VIDEO]

Muzyka zmarłego 7 lat temu artysty, Zbigniewa Wodeckiego, przeżywa od kilku lat renesans. Mnożą się projekty, festiwale, koncerty, które honorują artystę i przypominają jego przeboje w rozmaitych muzycznych odsłonach.

Wielu znanych muzyków inspiruje się jego twórczością. Jednym z nich jest Piotr Baron, jeden z najwybitniejszych polskich saksofonistów, który swoją błyskotliwą karierę rozpoczął w 1977 r. i który uznawany jest za jednego z liderów polskiej muzyki jazzowej. Jest kompozytorem, aranżerem, wykładowcą. Muzyk ma w swoim CV wiele nagród w konkursach rangi międzynarodowej, współpracę z najwybitniejszymi artystami, taki jak: Ray Charles, Art Farmer, Wadada Leo Smith, Tomasz Stańko, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Eddie Henderson, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Krzesimir Dębski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski czy Jan Ptaszyn Wróblewski.

Piotr Baron jest także głową muzycznej rodziny Baronów, jego syn Aleksander jest muzykiem zespołu Afromental, Adam – członkiem formacji Pink Freud, córka Marysia – studentką Akademii Muzycznej.

W koncercie „Wodecki Jazz” usłyszymy muzykę inspirowaną szlagierami takimi jak m.in.: „Izolda”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Z Tobą chcę oglądać świat”. Baron stworzył kwintet, w którym grają znakomici jazzmani: pianista Michał Tokaj, kontrabasista Maciej Adamczak i perkusista  Łukasz Żyta, skrzypek Mateusz Smoczyński.

Koncert jest realizowany w ramach  Projektu “Przestrzeń otwarta dla muzyki” przy wsparciu finansowym z budżetu Województwa Podkarpackiego.

„Wodecki Jazz” – koncert Piotr Baron Quintet – 10 marca, godz. 18.00, sala widowiskowa Domu Kultury SCK w Mielcu.

Bilety w cenie 20 zł od 22 lutego do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl

Organizator –  Dom Kultury SCK.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa