W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wojskowy ambulans w mieleckim DPS-sie

W mieleckim Domu Pomocy Społecznej przeprowadzone zostały badania przesiewowe wśród pensjonariuszy i personelu.
W ostatni dzień kwietnia przed mielecki DPS-em pojawił się ambulans wojskowy.

To efekt nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, w myśl którego zarówno pensjonariusze jak i zatrudniony w domach opieki personel mają być okresowo badani na okoliczność zarażenia się koronawirusem COViD-19.

Wojskowa załoga medyczna w specjalnie przygotowanym – odizolowanym miejscu pobrała 20 próbek. O wynikach dyrekcja placówki zostanie poinformowana natychmiast po wykonaniu testów.
Renata Lazur, dyrektor mieleckiego DPS’u uspokaja, że wszyscy jej podopieczni i pracownicy placówki czują się dobrze. – Jak dotąd nie zauważyliśmy żadnych niepokojących objawów u naszych podopiecznych – dodaje. – Nasze starania, nasza czujność w tym względzie nasiliła się szczególnie po tym, jak media donosiły o kolejnych przypadkach zachorowań w DPS’ach w różnych częściach kraju.
Okresowe pobranie próbek za pewien czas zostanie powtórzone na kolejnej grupie pracowników i mieszkańców mieleckiego DPS”u.

Jest to jeden z największych tego typu obiektów na Podkarpaciu.
Obecnie mieszka tam 152 osób.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa