W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Wracają aktywnie profilaktyczne działania policjantów [FOTO]

Wraz z poluzowaniem obostrzeń, mieleccy policjanci wracają do prowadzenia aktywnych działań profilaktycznych. W ostatnich dniach, w kilku miejscach na terenie powiatu spotykali się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć przede wszystkich o przepisach ruchu drogowego w kontekście zbliżających się wakacji. Policjanci zachęcają do współpracy, mając nadzieję, że praca profilaktyczna z najmłodszymi wpłynie w przyszłości na poprawę bezpieczeństwa zarówno dzieci jak i dorosłych.

Mieleccy policjanci wzięli udział w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiatowym Zespole Placówek Wychowawczych, przy ulicy Królowej Jadwigi w Mielcu. Celem turnieju jest wdrażanie niepełnosprawnych uczniów do aktywnego i bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. Nad przebiegiem konkursu, który obejmuje między innymi test pisemny, jazdę na rowerze po miasteczku ruchu drogowego oraz test umiejętności jazdy po rowerowym torze przeszkód, czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego.

Funkcjonariusze odwiedzili również Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wadowicach Górnych, gdzie przeprowadzono egzam praktyczny na kartę rowerową. Udział policjanta ma dla młodych uczestników ruchu bardzo duże znaczenie. Uczestnicy egzaminu chętnie słuchali praktycznych rad funkcjonariuszy w kwestii bezpiecznego zachowania się na drodze oraz praktycznego stosowania podstawowych przepisów ruchu drogowego.

1 czerwca, w dzień dziecka, policjanci odwiedzili dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy ulicy Wojsławskiej w Mielcu. Najmłodsi bardzo ucieszyli się z wizyty funkcjonariuszy, którzy z chęcią zaprezentowali sprzęt służący do pomiaru prędkości oraz tarczę sygnalizacyjną służąca do zatrzymania pojazdu do kontroli. Duże wrażenie na podopiecznych ośrodka zrobił policyjny radiowóz oraz jego wyposażenie.

Policjanci odwiedzili również Przedszkole Miejskie nr 16 w Mielcu. Rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na podwórku. W Zespole Szkół w Woli Mieleckiej rozmawiali z uczniami klas VII i VIII o odpowiedzialności prawnej za przejawy demoralizacji oraz czyny karalne.

Mieleccy policjanci zajmujący się wykonywaniem zadań z zakresu profilaktyki społecznej zachęcają do współpracy. Od lat wspólnie z samorządami oraz instytucjami działającymi na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży realizują wiele inicjatyw, które w przyszłości zaowocują zwiększeniem bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa