W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wsparcie finansowe dla Gminy Radomyśl Wielki

Ministerstwo Finansów przyznało Gminie Radomyśl Wielki 2,88 mln zł z przeznaczeniem na wsparcie finansowe inwestycji kanalizacyjnych w ramach uzupełnienia subwencji ogólnej. 

Środki zostały już przekazane na rachunek bankowy gminy. Ustawa nakłada obowiązek przeznaczenia ich przez gminę w latach 2021-2024 na finansowanie inwestycji w zakresie kanalizacji. Władze gminy nie podjęły jeszcze decyzji jakie przedsięwzięcia będą w ramach tych funduszy realizowane.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że dobra sytuacja finansów publicznych pozwoliła na przekazanie jednostkom samorządu terytorialnego dodatkowych 4 mld zł na realizację zadań wodno-kanalizacyjnych. Pieniądze zostały podzielone na podstawie algorytmu uwzględniającego m.in. udział mieszkańców w dostępie do sieci kanalizacyjnej czy wodociągowej oraz zamożność gminy. Fundusze, które trafiły już do ponad 1700 gmin poza poprawą komfortu życia mieszkańców, przysłużą się także trosce o ochronę środowiska. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wypadek z udziałem 17-letniej rowerzystki

Wiadomości Mielec

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wypadek z udziałem rowerzystki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa