W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Wycieczka edukacyjna do „Królewskiego Miasta” [FOTO]

20 września Siódmoklasiści wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu wybrali się na wycieczkę edukacyjną do „Królewskiego Miasta” Krakowa.

Pierwszym punktem zwiedzania Krakowa był Zamku Królewski na Wawelu. Zanim jednak uczniowie wspięli się na wzgórze Wawelskie odwiedzili oni smoka tuż obok jego jaskini. Po krótkiej rozmowie ze smokiem przeszli razem z opiekunami i przewodnikiem Panem Marcinem Szymkowiakiem w stronę Bazyliki archikatedralnej pod wezwaniem św. Stanisława i św. Wacława gdzie spoczywają królowie i osoby zasłużone dla Polski. Po zwiedzeniu bazyliki ruszyli w stronę Rynku Trasą Królewską. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie kościoła Mariackiego i znajdującego się tam ołtarza Wita Stwosza. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w słowa przewodnika, który w interesujący sposób przekazywał swoją wiedzę i intrygujące ciekawostki dotyczące Krakowa. Ostatnim punktem wycieczki dla uczniów był Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Tam mogli zaobserwować różne ciekawe zjawiska fizyczne zachodzące w przyrodzie i życiu codziennym.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa