W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Wyjątkowy Uczeń 2021/2022 w gminie Mielec [FOTO]

Józef Piątek Wójt Gminy Mielec przyznał nagrody „Wyjątkowy Uczeń 2021/2022”. Uroczysta gala, na którą przybyli najzdolniejsi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół odbyła się w środę (22.06) w chorzelowskim Ośrodku Kultury. 

Jest to niezwykłe miejsce, wyjątkowi ludzie i wyjątkowy czas. Spotykamy się tutaj z najlepszymi przedstawicielami szkół. Jestem bardzo wdzięczny nauczycielom, dyrektorom, rodzicom, a przede wszystkim uczniom. Zbliża się koniec roku szkolnego, dlatego chciałbym życzyć wszystkim dobrych, udanych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Czy to tej macierzystej, czy w przypadku ósmoklasistów całkiem nowej – zwrócił się do wyróżnionych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.  

Szanowni Państwo dziś możemy zobaczyć dwie rzeczy. Radość młodzieży i dumę rodziców. Jest to bardzo piękne i przyjemne uczucie, za które należy pogratulować tak jednym, jak i drugim. Życzę uczniom, aby dane im było stanąć na tej scenie również za rok – dodał Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy.  

O oprawę artystyczną gali zadbali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rydzowie, przygotowani przez nauczycieli Annę Wnuk, Renatę Wójcik oraz Waldemara Ozgę. W inscenizacji, która miała kilka odsłon, zarówno poważnych zmuszających do refleksji, jak i satyrycznych, aktorzy przedstawili smutne jak i komiczne momenty z życia każdego ucznia. 

Po części artystycznej przyszła pora na wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów oraz rodziców. Ponadto specjalne listy gratulacyjne otrzymali nauczyciele, którzy poprzez swój trud, wysiłek, pasję oraz czas poświęcony na zajęciach dydaktyczno-wychowawczych  przyczynili się do osiągniecia sukcesu poszczególnych uczniów, a są to: Iwona Stępień, Jakub Ortyl, Waldemar Ozga, Anna Szostecka, Tomasz Włodarczyk, Sabina Stachura, Bogumiła Dziekan-Gąbka, Agnieszka Gruszecka, Lucyna Przebieglec, Renata Godek. 

W tym roku komisja, w skład której weszli Bożena Mazur, Sekretarz Gminy Mielec, Barbara Szwakop, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS, na podstawie złożonych wniosków przyznała nagrody dla najlepszych uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce oraz laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. 

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymują uczniowie szkół podstawowych osiągający bardzo wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie:

Przemysław Bauer – Zespół Szkół w Chorzelowie  

– Wiktoria Szot – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie 

– Klaudia Soja – Zespół Szkół w Podleszanach 

– Barbara Krempa – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach

– Martyna Rymarowicz – Zespół Szkół w Trześni  

– Zuzanna Cisło – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej 

– Weronika Klimczak – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej

– Anna Gurbała – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach  

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymują uczniowie szkół podstawowych, którzy osiągnęli sukcesy w  konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich: 

– Matylda Kremer – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej, laureatka Kuratoryjnego  Przedmiotowego Konkursu z Języka Niemieckiego 

– Dominik Maziarz – Zespół Szkół w Chorzelowie za osiągnięcia sportowe

– Piotr Bik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach za wybitne osiągnięcia w nauce  

– Łukasz Kurgan – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Podleszanach za osiągnięte sukcesy w ponad wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów „GG Robot” 

– Błażej Koceniak – Zespół Szkół w Podleszanach za osiągnięte sukcesy w ponad wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów „GG Robot” Konkursie 

– Filip Łachut – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rydzowie za wybitne osiągnięcia w nauce  

– Michał Skiba – Zespół Szkół w Trześni za zajęcie 3-go miejsca w Powiatowym Konkursie Wiedzy Technicznej „Elektrotech”

 – Tomasz Jaworski – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej za wybitne osiągnięcia w nauce.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa