W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wystawa fotografii Mariusza Janiszewskiego

Galeria ESCEK Domu Kultury SCK zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „NOSTOS” autorstwa wybitnego polskiego fotografika, Mariusza Janiszewskiego. Wernisaż odbędzie się 12 sierpnia, o godz. 18.30 w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym.

Wystawa stanowi monografię fotograficzną autora od roku 2002 do 2020. 

W wernisażu udział weźmie autor wystawy Mariusz Janiszewski oraz kurator wystawy Jacek Lubera. 

Mariusz Janiszewski (urodzony w 1975 r.) to fotografik, fotoreporter oraz fotosista filmowy. Członek zespołu Martyny Wojciechowskiej realizującego telewizyjny cykl podróżniczy „Kobieta na krańcu świata”.

Publikował m. in. w amerykańskiej edycji National Geographic oraz Le Journal de la photographie. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą – tak na konkursach fotografii prasowej (Grand Press Photo, WFK National Geographic Poland), jak i fotografiki studyjnej i koncepcyjnej (Hasselblad Masters, Le Prix de la Photographie de Paris / PX3).

W swojej pracy podejmuje uniwersalne humanistyczne tematy, jak macierzyństwo, praca fizyczna, więzy międzypokoleniowe i rytuał społeczny, ujmując je w monumentalne ramy kompozycji przywodzące skojarzenia z malarstwem sztalugowym.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa