W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Wystawa poplenerowa – „Łańcut 2021″i ” Niedzica 2021″ [FOTO]

Już po raz 20 mielecka Galeria ESCEK DK SCK gościła wystawę poplenerową, którą tworzą prace powstałe podczas 24. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Łańcut 2021″ oraz 6. Ogólnopolskiego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Niedzica 2021”. 

Gościem specjalnym wernisażu, który 18 marca otworzył wystawę,  był komisarz plenerów w Łańcucie i Niedzicy, a także autor kilku obrazów prezentowanych w Galerii ESCEK. Jan Zenon Majczak podkreślał rangę artystyczną plenerów, które z roku na rok zyskują coraz większą renomę, a co za tym idzie w kolejnych plenerach bierze udział coraz liczniejsze grono  profesjonalnych artystów.

Na wernisaż dotarło kilkoro malarzy, których prace prezentowane są na wystawie. Wśród nich była także artystka z ukraińskiego Zaporoża, która uczestniczyła w 2021 roku w plenerach, a teraz wraz z kilkuletnią córką uciekła z objętej wojną Ukrainy. 

W poprzednich latach wystawa poplenerowa obejmowała prace z plenerów w Łańcucie, Niedzicy oraz Kolbuszowej, niestety w zeszłym roku plener kolbuszowski nie mógł się odbyć. Powodem była pandemia, która pokrzyżowała plany wielu organizatorom imprez artystycznych. Jednak komisarz pleneru w Kolbuszowej, Maksymilian Starzec, był na wernisażu w Mielcu i potwierdzał, że za rok – najprawdopodobniej – sytuacja wróci do normy, a na wystawie poplenerowej znajdą się także prace stworzone podczas pleneru kolbuszowskiego.

Wernisaż poprowadziła Małgorzata Waga-Zając. 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 18 marca do 24 kwietnia.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa