W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Wystawa poplenerowa w SCK [FOTO]

61 obrazów zawiera najnowsza ekspozycja w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK. Te prace wybrano spośród wielu stworzonych na 3 ubiegłorocznych plenerach, które odbyły się w lecie w Niedzicy, Łańcucie i Kolbuszowej. Wystawa poplenerowa to już dość długa tradycja – w tym roku w Mielcu odbywa się ona po raz 18.

Na wernisażu w piątek, 1 marca, który poprowadziła Joanna Kruszyńska, dyrektor SCK, gościliśmy grupę artystów, których obrazy możemy oglądać na wystawie, a o plenerach i ich artystycznych efektach opowiadali ich opiekunowie: Jan Z. Majczak (Niedzica-Łańcut) i Maksymilian Starzec (Kolbuszowa). Wszystkie trzy plenery mają międzynarodowy charakter, od lat zjawiają się na nich artyści z innych krajów. Każdy ma obowiązek stworzyć 3 prace, z których jedna prezentowana jest na wystawie.

W imieniu artystów za niezwykłą gościnność i świetną organizację plenerów podziękował znakomity rzeszowski malarz Leszek Kuchniak, który od lat w nich uczestniczy.

Warto dodać, że podczas plenerów odbywają się także warsztaty artystyczne dla dzieci. Pokłosiem kolbuszowskich warsztatów jest wystawa prac prezentowana w holu Domu Kultury.

Serdecznie zapraszamy do Galerii ESCEK! Wystawa potrwa do 31 marca.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa