W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wystawa w Galerii MBP Bartłomieja Zięby

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na nową wystawę do Galerii MBP. Tym razem Galeria MBP
gościć będzie wystawę „Sztuka z odzysku”, czyli malarstwo abstrakcyjne i rzeźbę współczesną
mieleckiego artysty, Bartłomieja Zięby.

Na wernisaż wystawy Galeria MBP zaprasza 7 stycznia o godz. 17. Wystawa potrwa do 25 lutego.

Urodził się w 1983 r. w Mielcu. W latach 2002-2007 studiował architekturę i urbanistykę na Politechnice Krakowskiej na Kierunku Architektura i Urbanistyka. Pracę dyplomową obronił w Katedrze Budownictwa Ogólnego i Materiałów Budowlanych.

W latach 2013-2017 odbył studia licencjackie z malarstwa (specjalność grafika użytkowa) na wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

W latach 2017-2019 studiował na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Uzyskał tytuł magistra sztuki na wydziale Architektury Wnętrz, na kierunku Architektura Wnętrz w Zakresie Projektowania Tkaniny i Ubiory.

Dyplom magisterski polegał na zaprojektowaniu i uszyciu kolekcji męskich płaszczy. Jego dyplom wziął udział w pokazie mody z udziałem modeli i modelek, jaki odbył się w 2022 r. w Hali Forum w Krakowie i został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków.

Malarstwa uczył się u prof. Jacka Dłużewskiego i prof. Ewy Kutermak-Madej, rysunku – u dr hab. Beata Bigaj-Zwonek. Jego mistrzami w dziedzinie rzeźby byli: prof. Stanisław Hryń i dr hab. Marek Kordyaczny. 

Bartłomiej Zięba tworzy malarstwo, rzeźbę, rysunek oraz fotografię.-

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa