W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wzrost dochodów własnych w Gminie Radomyśl Wielki

Czasopismo samorządowe Wspólnota prześwietliło samorządy pod względem dochodów własnych za 2020 r. W skali ogólnopolskiej znakomicie w zestawieniu wypadła Gmina Radomyśl Wielki.

Pandemia COVID-19 w 2020 r. miała wpływ dla finansów samorządowych. Kryzys, będący skutkiem zamykania gospodarki z przyczyn sanitarno-epidemiologicznych, ogólnie rzecz biorąc zmniejszył dochody budżetowe. Wynikało to m.in. z niższych wpływów podatkowych płaconych przez firmy czy tracących część dochodów mieszkańców, przyznawanie prez samorządy zwolnień z podatku od nieruchomości czy obniżanie czynszu w lokalach komunalnych. Niektóre z polskich samorządów straciły nawet 50 proc. wpływów w porównaniu z 2019 r.

W aż 167 samorządach dochody własne tylko w ciągu jednego roku zmniejszyły się do niebezpiecznej wysokości ponad 10 proc. Niemniej w 376 samorządach (272 gminy wiejskie) nastąpił ponad dziesięcioprocentowy wzrost. Dotyczy to także Gminy Radomyśl Wielki. Nasz samorząd w gronie 610 miasteczek w Polsce znalazł się na bardzo wysokim 15. miejscu, zwiększając swoje dochody o 17,75% w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Na Podkarpaciu lepszy w tym gronie okazał się tylko Narol. W tej kategorii 289 samorządów odnotowało spadek dochodów własnych, z czego 48 ponad 10-procentowy. Z kolei ponad 15 procentowy wzrost dochodów zanotowało 25 miasteczek.
Autorami rankingu są prof. Paweł Swianiewicz oraz dr Julita Łukomska.


Ranking do pobrania: tutaj .

created by dji camera
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa