W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Z jaką kwotą zaczynać budowę domu?

Osoby marzące o posiadaniu własnego domu w obecnej sytuacji która  dzieję się na rynku budowlanym zmagają się z wieloma wątpliwościami. Brak materiałów budowlanych, szybki wzrost cen i trudna dostępność kredytów bez wątpienia utrudniają decyzję o podjęciu budowy domu. Inwestorzy posiadający własny kapitał mają wiele wątpliwości czy jest wystarczający. Natomiast potencjalni inwestorzy, którzy nie mają zbyt dużego kapitału początkowego, a planowali na bieżąco zarobić pieniądze na budowę własnego domu obawiają się o ciągłość inwestycji. Poniżej podpowiadamy jak przygotować się do budowy domu oraz skalkulować z jaką kwotą zaczynać budowę domu.

Czynniki wpływające na koszt budowy domu

Planując rozpoczęcie budowy domu należy wybrać projekt. W tym celu w pierwszej kolejności należy zapoznać się z zapisami dotyczącymi budynku w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub gdy go brak z warunkami zabudowy. W wymienionych dokumentach znajdują się informacje dotyczące dopuszczonych brył budynku, dachu oraz liczby kondygnacji. Głównymi czynnikami decydującymi o koszcie budowy domu są: technologia budowy, koszt projektu budowlanego, koszt materiałów budowlanych, koszt wykonania prac, powierzchnia użytkowa budynku czy standard materiałów i wykończenia. Decydując się na wybór projektu należy dokładnie przemyśleć jaki metraż zapewni nam wymagany komfort i funkcjonalność. Zwłaszcza gdy zależy nam na jak najniższym koszcie budowy.

Z jaką kwotą zaczynać budowę domu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy to od indywidualnej sytuacji inwestora, czasu w jakim chce wprowadzić się do domu oraz wielkości dochodów. Jeżeli planujemy jak najszybciej wprowadzić się do domu kwota z jaką zaczynamy budowę domu powinna być jak najwyższa. Od chwili rozpoczęcia budowy do chwili wykończenia wnętrza i wprowadzenia się wystarczy w zależności od technologii budowy od 4 do 15 miesięcy. Aby budowa przebiegła tak sprawnie powinno się ją zaczynać z całą kwotą. Bardzo ogólnie można przyjąć, że koszt wybudowania stanu deweloperskiego 1 m2 domu, uwzględniając czynniki wpływające na koszt budowy wynosi od 2000 do 3000 złotych. Trudniej jest oszacować koszt wykończenia wnętrza, który zależy od przyjętych standardów. Zakładając, że większość prac będzie wykonywać się samodzielnie można przyjąć, że koszt wykończenia 1 m2 domu zaczyna się od kwoty 1500 złotych.Współcześnie ciężko jest przewidzieć końcowy koszt budowy domu. Przyczyniają się do tego szybkie wzrosty cen materiałów budowlanych. Ponadto warto pomyśleć o wyposażeniu domu w nowoczesne technologie pozwalające ograniczyć koszt eksploatacji domu. Mowa o panelach fotowoltaicznych, pompie ciepła czy przydomowej oczyszczalni ścieków. Ostatnia z wymienionych może być zamontowana w przypadku braku możliwości przyłączenia domu do kanalizacji zbiorczej. Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest nowoczesną alternatywą dla szamba. Jej roczny koszt eksploatacji to zaledwie kilkaset złotych, co pozwala na szybki zwrot inwestycji. Warunkiem zadowolenia z posiadania własnej oczyszczalni jest jej bezawaryjna praca.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest przydomowa biologiczna oczyszczalnia NV dostępna na rynku europejskim prawie od 30 lat.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa