W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zakończenie pilotażowego programu Szkoły Liderów Miasta Mielca [FOTO]

W czwartek 26 października w mieleckiej Jadernówce odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej w Polsce Szkoły Liderów Miasta Mielca.
To innowacyjna inicjatywa Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby zorganizowana przez Fundację Szkoła Liderów oraz Urząd Miejski w Mielcu we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Projekt oparty na amerykańskich wzorcach z New Memphis Institute realizowano przy finansowym wsparciu Ambasady USA w Warszawie.
Główną ideą projektu była integracja trzech środowisk: samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych.

Dlatego do udziału w Szkole Liderów Miasta Mielca zaproszono aktywnych przedstawicieli wymienionych środowisk – w sumie 18 osób, które wspólnie podjęły się pracy nad wyzwaniami, przed którymi stoi nasze miasto. W podziale na cztery zespoły projektowe miały wypracować nowatorskie rozwiązania dla czterech wybranych problemów. Były to:
– zatrzymanie odpływu młodzieży z miasta
– ożywienie integracji mieszkańców
– zwiększenie zaangażowania lokalnego biznesu w życie miasta
– wsparcie dla młodych ludzi, chcących rozpocząć działalność gospodarczą lub założyć firmę.
Zespoły robocze po dokładnej diagnozie wskazanych problemów i analizie uzyskanych informacji zaproponowały i przygotowały rozwiązania wspomnianych czterech wyzwań.
Sposobem na zatrzymanie odpływu z miasta młodych ludzi ma być zachęcenie ich do aktywności społeczno-gospodarczej poprzez stworzenie karty młodego mielczanina premiującej osoby najbardziej kreatywne i zaangażowane w życie miasta.
Pobudzeniu integracji mieszkańców mogą służyć różne inicjatywy sąsiedzkie, natomiast dla wsparcia młodych przedsiębiorców organizowane będą m.in. Targi Pracy połączone z nowatorskimi lekcjami przedsiębiorczości. Zespół zajmujący się zwiększeniem zaangażowania lokalnego biznesu w życie miasta przedstawił pomysł na zorganizowanie konferencji CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu). Konferencja taka odbędzie się w listopadzie wraz z II Mieleckim Forum Biznesu.
Podczas uroczystego zakończenia projektu Szkoły Liderów Miasta Mielca oprócz prezentacji rozwiązań dla czterech bieżących problemów naszego miasta zaprezentowano także Model Szkół Liderów dla Średnich Miast, który powstał na bazie pilotażu w Mielcu. Na jego podstawie powstały dwie kolejne szkoły – w Ełku i w Legionowie.
Na zakończenie absolwenci odebrali dyplomy ukończenia programu wraz z gratulacjami od Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Mielca Jana Myśliwca i towarzyszących mu przedstawicielek Fundacji Szkoła Liderów: Katarzyny Czayki-Chełmińskiej, wiceprezeski zarządu oraz Iwony Ciećwierz, koordynatora Programu Szkół Miejskich.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa