W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zakończyła się budowa zbiorników retencyjnych

Budowa drugiego etapu zbiorników retencyjnych znajdujących się w okolicach Hotelu Polskiego dobiegła końca. W dzisiejszym odbiorze technicznym inwestycji uczestniczył Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Za budowę odpowiedzialna była firma Santex, która w ramach procesu przetargowego złożyła najkorzystniejszą ofertę pod kątem kryteriów ceny oraz okresu gwarancji. Oficjalne podpisanie umowy na realizację zadania miało miejsce w grudniu 2019 roku, na wykonanie inwestycji firma Santex miała czas do końca 2020 roku. Do zakresu działań należało:

  1. budowa kanalizacji deszczowej wraz ze studniami rewizyjnymi,
  2. budowa zbiorników retencyjnego z rur DN2800 i DN3000 i komór KR-D1-1 i KR-D1-6,
  3. budowa osadnika OS i separatora lamelowego SP,
  4. budowa pompowni ścieków P1,
  5. budowa przyłącza energetycznego oraz układu sterowania pompownią,
  6. przebudowę istniejącego wodociągu,
  7. zabezpieczenie istniejących i projekt. linii kablowych energetycznych i teletechnicznych,
  8. wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Warto przypomnieć, że odbiór techniczny pierwszego etapu budowy zbiorników retencyjnych znajdujących się między ul. Solskiego a ul. Kusocińskiego miał miejsce 31 lipca 2020 roku. Przed mieleckim magistratem kolejny, trzeci już etap budowy zbiorników retencyjnych, tym razem na osiedlu Borek Niski. Przetarg na tę inwestycję zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

Łączny koszt projektu pn. „Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Mielec” wynosi 29 192 865,52 zł z czego 20 173 506,45 złotych stanowi dofinansowanie jakie Gmina Miejska Mielec otrzymała w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020; Działanie 2.1 Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Miejski Dzień Dziecka 2023 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzieżowa Rada Miejska spotkała się z Prezydentem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zarząd Powiatu Mieleckiego z absolutorium

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa