W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Zawodnicy mieleckiego klubu zdobyli dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w boksie

Jerzy Armatys i Patryk Dudek trenujący na co dzień w klubie bokserskim MUKS Iryda Mielec zdobyli po brązowym medalu na Mistrzostwach Europy Młodzików w boksie. Jeden z nich ciągle ma szansę na srebro lub złoto.

Patryk Dudek i Jerzy Armatys to dwaj młodzi chłopcy, którzy na co dzień trenują boks w klubie MUKS Iryda Mielec. Nie tak dawno zostali oficjalnie powołani do Kadry Narodowej i już to było niemałym wyróżnieniem. Jednak obaj chłopcy dokonali czegoś, czego Podkarpacie nie widziało od kilku dekad – przywożą do domu po brązowym medalu z Mistrzostw Europy Młodzików. 

Patryk i Jurek udali się na Mistrzostwa Europy w boksie olimpijskim w Turcji i przekroczyli nasze oczekiwania. Nie tylko świetnie się zaprezentowali w swoich pojedynkach, ale obu udało się dojść do półfinału i zdobyć dla naszego kraju brązowe medale. To niesamowite wydarzenie. Pierwsze takie w historii klubu. Jestem dumny, mogąc ich trenować – mówi Jarosław Nieć, trener MUKS Iryda Mielec.

Doping polskich kibiców w tureckim Erzurum był niesamowity. Sami mielczanie również chętnie oglądali Mistrzostwa Europy i kibicowali swoim zawodnikom. Wychowankom, jak i klubowi gratulowali wszyscy sympatycy MUKS Irydy Mielec. Jak twierdzi trener Jarosław Nieć – celem klubu od początku było zdobycie medalu olimpijskiego na Igrzyskach. I to właśnie Patryk Dudek oraz Jerzy Armatys postawili pierwszy krok w tym kierunku, stając się wzorem do naśladowania zarówno dla swoich kolegów z mieleckiej drużyny, jak i całej Kadry Narodowej.

To dla naszego klubu wielki sukces. Mamy na swoim koncie już tytuły mistrzów Podkarpacia, Puchar Karpat, kilka brązowych medali z Pucharu i Mistrzostw Polski, a nawet wicemistrzostwo Polski, które zapewniła nam nasza zawodniczka Julita Kanach. Jednak brązowe medale z Mistrzostw Europy, to sukces, jaki na zawsze zapisze się w historii. Iryda przez 12 lat swojego istnienia wyrosła na naprawdę mocny klub w regionie, a nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – mówi Paweł Rżany, drugi trener MUKS Irydy Mielec.

Wielki sukces Polaków w boksie olimpijskim

Do domu z medalami wracają nie tylko Patryk i Jerzy. Tegoroczne Mistrzostwa Europy poszły Polakom naprawdę dobrze. Już teraz Kadra Narodowa ma na swoim koncie dziewięć brązowych medali, a jeden zawodnik nadal jest w grze i ma szansę na srebro lub złoto. 

Dotychczasowym rekordem Polski w Mistrzostwach Europy Młodzików były cztery medale. Teraz mamy ich jedna aż dziewięć! A to nie koniec, bo w sobotnim finale zawalczy Daniel Murawski z klubu Pomorzanin Toruń. Torunianin ciągle ma szansę na złoto i to byłoby prawdziwe wyróżnienie dla naszego kraju. Daniel będzie zmagać się z Niemcem Colinem Lottnerem i wszyscy trzymamy za niego kciuki – komentuje Jarosław Nieć.

Do Polski brązowe medale przywożą:

  • Gabriela Wawszczyk z Akademii Boksu Roberta Gortata Jaworzno;
  • Maria Gorzelanna ze Sporty Walki Gostyń;
  • Oliwia Wasiakowska z Gryf Wejherowo;
  • Zuzanna Gołębiewska z RUSHH Kielce;
  • Kajetan Bejzert z Zagłębie Konin;
  • Judyta Andrukajtis z Elite Fight Club Lidzbark Warmiński;
  • Jerzy Armatys z MUKS Iryda Mielec;
  • Patryk Dudek z MUKS Iryda Mielec.
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa