W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Zbliża się Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

W dniach 26-28 maja odbędzie się XII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka.

Wydarzenie zorganizuje Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz Stowarzyszenie Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” wraz z jego Radą Programową. Festiwalowy program skupiony zostanie wokół:
– promocji kształcenia zawodowego, które w coraz większym stopniu powinno odpowiadać na wyzwania Gospodarki 4.0.
– prezentacji innowacyjnych metod uczenia się nakierowanych na nabywanie kompetencji przyszłości
– włączenia w inicjatywy edukacyjne dzieci z Ukrainy
– uczczenia pamięci Ignacego Łukasiewicza w 200-rocznicę Jego urodzin

Festiwal pozwoli uczniom klas ósmych szkół podstawowych zapoznać się z ofertą edukacyjną mieleckich szkół zawodowych, zachęcając ich jednocześnie do podejmowania ambitnych wyzwań związanych z kształceniem w zawodach „technologicznie nowoczesnych”. To także wydarzenie atrakcyjne dla nauczycieli, którzy będą mogli zapoznać się ze stosowaniem innowacyjnych metod kształcenia opartych na modelu STEAM – budującym kompetencje przyszłości i wspierającym uczniów w podejmowaniu „zawodów jutra”.

Organizatorzy, do udziału w festiwalu, zapraszają również dyrektorów szkół, liderów zmian, ekspertów, przedstawicieli organów prowadzących szkoły oraz instytucji otoczenia biznesu. Podczas zaplanowanych wydarzeń będą oni mieli okazję, aby zapoznać się ze strategicznymi inicjatywami tworzenia centrów kompetencji przyszłości (cyfrowych, zawodowych) w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2022-2027.

Z myślą o dzieciach z Ukrainy zaplanowano z kolei szereg zajęć praktycznych. To m.in. warsztaty kreatywne z modelarstwa lotniczego i kosmicznego, robotyki oraz nauka programowania poprzez zabawę.

Szczegółowy program festiwalu: http://festiwal12.ckp.edu.pl/

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa