W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video Plakaty

Zespół ENEJ na dożynkach w Mielcu [VIDEO]

Już w sobotę, 2 września, odbędą się tradycyjne Dożynki Powiatu Mieleckiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół ENEJ. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do wspólnej zabawy! 

Dożynki odbędą się na terenach zielonych przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mielcu w sobotę, 2 września. Wspólne świętowanie tradycyjnie rozpocznie uroczysta msza święta. Zostanie odprawiona o godzinie 14:00 przed halą sportową MOSiR od strony ul. Solskiego. Tuż po mszy grupy wieńcowe wraz z szerokim gronem zaproszonych gości przejdą na tereny zielone MOSiR w barwnym, dożynkowym korowodzie.

Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano około godziny 15:20. Będzie to czas na przemówienia gospodarzy i zaproszonych gości, a także ceremoniał dożynkowy, podczas którego chleb z tegorocznych plonów zostanie symbolicznie podzielony i rozdany wśród przybyłych na dożynki.

Corocznym zwyczajem w Dożynkach Powiatu Mieleckiego udział wezmą reprezentanci wszystkich dziewięciu gmin, którym scenę przekażemy już o godzinie 16:40. To właśnie wtedy rozpoczną się prezentacje przygotowanych przez poszczególne grupy wieńców dożynkowych. Ich „ośpiewania” dokonają okalne koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia – chwaląc się przy tym swoimi talentami w śpiewie i tańcu.

Z muzyką pozostaniemy także przez resztę wieczoru. Tuż po prezentacjach gminnych, około godziny 18:45, na scenie zaprezentuje się Kamil Jachyra – uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu i podopieczny Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pod koniec 2022 roku Kamil wygrał finał „Szansy na sukces”, zyskując tym samym możliwość występu na jubileuszowym 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Tam, 9 czerwca br., z sukcesem zaprezentował się przed publicznością z całego kraju, wykonując autorską piosenkę pod tytułem „Kocham Cię”.

Kolejny z zaplanowanych koncertów odbędzie się o godzinie 20:00, kiedy to sceną zawładną muzycy z zespołu ENEJ – znanego i lubianego zespołu rockowo-folkowego. Grupa ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, osiem wydanych albumów studyjnych, a na nich… wiele, wiele muzycznych hitów. Wystarczy wspomnieć te najsłynniejsze, jak choćby „Skrzydlate ręce”, „Symetryczno-liryczna”, „Lili”, „Kamień z napisem LOVE” czy „Tak smakuje życie”.

Wspólną muzyczną zabawę, od godziny 22:00, będzie kontynuował zespół DREAM, który poprowadzi zabawę taneczną.

Zapraszamy!

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa