W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

25-lecie kapłaństwa Mielczanina Księdza Piotra Bajora z Watykanu [FOTO]

W niedzielę, 20 sierpnia br. Ksiądz Prałat Piotr Bajor obchodził w Mielcu rocznicę 25-lecia przyjęcia święceń kapłańskich. 

Uroczysta Msza święta w Bazylice pw. Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu zgromadziła wielu Mielczan oraz przybyłych gości. Kazanie wygłosił Ksiądz Infułat Adam Kokoszka. 

Ze specjalnym przesłaniem do Jubilata i uczestników uroczystości zwrócił się Kardynał Jose Tolentino, prefekt Dykasterii ds. Kultury i Edukacji, w której na co dzień pracuje Ksiądz Bajor. – Drogi Księże Prałacie, dziś jednoczę się szczególnie w dziękczynieniu Naszemu Panu za nadzwyczajny dar Twojego życia, za Twoje kapłaństwo. W imieniu Dykasterii i moim osobistym serdecznie pozdrawiam wzruszony świadectwem, które Bóg czyni w Tobie i przez Ciebie. Życzę by łaski tego jubileuszu kapłańskiego były jak najobfitsze – napisał kard. Tolentino.

Pod koniec uroczystej Mszy świętej odbyło się wręczenie Złotego Medalu „Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas” nadanego Księdzu Prałatowi przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. W imieniu Ministra wręczenia dokonał Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos wspólnie z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem. 

– Moment świętowania 25-lecia kapłaństwa jest szczególny i wyjątkowy. Ćwierć wieku w służbie Panu Bogu i ludziom to dla Księdza Prałata czas wytężonej pracy, wielu wyzwań i obowiązków. Raz jeszcze serdecznie gratulując wszelkich dokonań, chciałbym serdecznie podziękować Księdzu za tą działalność dla Kościoła, dla naszej umiłowanej Ojczyzny, dla nauki polskiej. Równie serdecznie chciałbym podziękować za to jakim jest Ksiądz na co dzień – człowiekiem i kapłanem – powiedział poseł Fryderyk Kapinos.

List do Jubilata skierowany przez Parę Prezydencką odczytał Marszałek Władysław Ortyl. – W sposób szczególny chcemy podziękować Księdzu Prałatowi za zaangażowanie w zaszczytnej i wielce odpowiedzialnej pracy w Kurii Rzymskiej, w Kongregacji Edukacji Katolickiej, a obecnie w Watykańskiej Dykasterii ds. Kultury i Edukacji – przekazali w liście Andrzej i Agata Duda. – Wyrazem uznania dla zasług Księdza stało się uhonorowanie przez Ojca Świętego Franciszka godnością Kapelana Jego Świętobliwości, a ze strony Rzeczypospolitej – odznaczenie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – napisała Para Prezydencka.

Na zakończenie uroczystości Ksiądz Piotr Bajor wygłosił słowa podziękowania. – Cóż powiedzieć po 25 latach życia w kapłaństwie? Słownik języka polskiego, włoskiego czy nawet łacińskiego nie znajdzie odpowiedniego słowa, więc zacytuję tekst, który od 25 lat wypowiadam w czasie Mszy świętej ofiarując Bogu Chleb życia i kielich zbawienia: „Dziękujemy, że nas wybrałeś, abyśmy stali przed Tobą i Tobie służyli” – powiedział Jubilat. – Dziś dziękujemy za kapłaństwo, wybranie, służbę. Chciałem, abyśmy dziękowali w radosnym duchu razem – rodzina i przyjaciele, we wspólnocie parafialnej tak bardzo mi bliskiej – powiedział ks. Bajor.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa