W Cieniu Jupiterów Mielec
Olej Opałowy Podkarpacie - życzenia
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

ZESPÓŁ SZKÓŁ W MALINIU SZKOŁĄ DOBREGO WYCHOWANIA

We wrześniu 2015 r. Zespół Szkół w Maliniu przystąpił do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dobrego wychowania”. W ciągu kolejnych miesięcy udało się zrealizować sześć zadań, które wymagały zaangażowania wszystkich nauczycieli i uczniów. Zostało przeprowadzonych  wiele konkursów, w wyniku których powstały piękne, świadczące o zrozumieniu tematu prace plastyczne i literackie.

Odbyły się pogadanki, debaty, każda klasa mogła pochwalić się samodzielnie przygotowaną inscenizacją. Przedsięwzięciom towarzyszyły wystawy, opracowano też prezentację multimedialną.  W kwietniu szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uzyskanie tytułu „Szkoły dobrego wychowania”.

 

  1. 10. 2015r. pani Barbara Jabłońska i pani Katarzyna Małecka przeprowadziły ogólnoszkolną debatę na temat dobrego wychowania. Jej efektem było opracowanie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania. Wykonane przez uczniów klas I – III prace plastyczne znalazły się na wystawie noszącej nazwę „Galeria Kulturalna”.
  2. 11. 2015r. odbył się I etap konkursu „Mistrz savoir vivre”. Uczniowie, którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów, 1. 12. 2015r. wzięli udział w rundzie finałowej. Największą wiedzą na temat zasad dobrego wychowania wykazała się uczennica klasy VI, Aleksandra Furdyna. Pani Maria Jamróz i pani Sylwia Kolisz przeprowadziły także dwa konkursy dla najmłodszych. Wyróżnione prace zostały umieszczone na wystawie pod hasłem „Kultura – ważna sprawa”.

W grudniu uczniowie klas II – VI wzięli udział w przygotowanym przez panią Ewę Krępę konkursie literackim „Moje zachowanie świadczy o mnie”. 11 stycznia komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu nagród i wyróżnień. Pamiątkowe dyplomy podczas uroczystej akademii wręczyła pani Lidia Rakoczy.

26 stycznia odbył się Szkolny Przegląd Inscenizacji pod hasłem „Grzeczność na co dzień – bardzo ważna sprawa”. Uczniowie klas I-VI wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali  przedstawienia, które ukazywały właściwe zachowania w różnych sytuacjach  w stosunku do rówieśników, dorosłych i osób starszych. Przegląd poprowadziła pani Katarzyna Sikora.

W ostatnim tygodniu stycznia uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani Małgorzaty Maziarz wykonali plakaty na temat „Mój wygląd świadczy o mnie”.  Podsumowaniem tego zadania była wystawa najlepszych prac na korytarzu szkolnym.

W lutym w klasach I – III i IV – VI zostały przeprowadzone pogadanki na temat dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka. Dzieci z klas I – III wzięły udział w konkursie plastycznym. Uczniowie klas IV – VI redagowali prace pisemne na temat: „Jestem grzeczny i nie wstydzą się swojego zachowania”.  Zadanie zrealizowały pani Anna Jachowicz i pani Beata Wojciechowska – Durda.

Szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Ewa Krępa, która ukończyła zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego kurs e-learningowy.

 

20151027_101235

 

20151029_120514

 

szkoła_dobrego_wychowania

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa