W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

„Złota Kielnia” trafiła do Mielca

Damian Soboń z ZSB zajął drugie miejsce w zawodzie wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych, natomiast Wiktor Koczwański – szóste w zawodzie montaż systemowy suchej zabudowy.

Etap centralny jubileuszowej 50. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” odbył się w Poznaniu w dniach 1- 4 lutego 2022 roku w czasie Międzynarodowych Targów Budownictwa „Budma 2022”. W ogólnopolskim konkursie udział wzięła młodzież z 87 szkół budowlanych z całej Polski. Najlepsi dostali się do centralnych zmagań konkursowych – wśród nich Damian Soboń z klasy 3b i Wiktor Koczwański z klasy 3a, którzy ostatecznie zajęli wysokie lokaty w konkursach związanych z zawodami: wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych oraz montaż systemowy suchej zabudowy.

Turniej składał się z części teoretycznej testowej i praktycznej, która wymagała precyzji, doświadczenia i ogromnych umiejętności. Opiekunem uczniów był nauczyciel przedmiotów zawodowych Wiesław Pazdro. Gratulacje dla laureatów, po zakończonym konkursie, złożył dyrektor szkoły Stanisław Starzyk. 

Należy podkreślić, iż Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to najbardziej prestiżowy konkurs dla uczniów Branżowych Szkół I Stopnia. Od pięćdziesięciu lat laureatami konkursu zostają najlepsi specjaliści w branży budowlanej.

Rokrocznie mielecka „budowlanka” może poszczycić się laureatami w różnych zawodach. Trzykrotnie szkoła, poprzez znakomite kształcenie specjalistów, uzyskała tytuł „Najlepszej Szkoły Budowlanej w Polsce” w latach: 2012, 2015, 2019.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa