W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zmarł Marian Bąk, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w środę (26.05) o godzinie 14 w Bazylice Św. Mateusza. Po nabożeństwie ciało zmarłego zostanie odprowadzone na Cmentarz Parafialny.

Marian Bąk urodził się w 1936 r. w Rzędzianowicach. Ukończył Technikum Mechaniczne w Mielcu, następnie studiował na Politechnice Krakowskiej i Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie.

Pracę rozpoczął w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego jako konstruktor. Następnie aż do emerytury pracował w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, będąc jego dyrektorem w latach 1978-90.

Oprócz pracy zawodowej pełnił liczne funkcje społeczne. Był przewodniczącym kół Związku Młodzieży Wiejskiej w Rzędzianowicach oraz członkiem Zarządu FKS Stal Mielec. Pełnił również mandat radnego wojewódzkiej i miasta Mielca.

W latach 2004-07 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Osiedla Jana Kilińskiego w Mielcu, a od 2007 roku był jej członkiem. Udzielał się także w Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego w Mielcu. Był organizatorem wielu inwestycji i przedsięwzięć. Zmarł w sobotę (22.05) w wieku 85 lat.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa