W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Żołnierze z Podkarpacia na szkoleniu górskim [FOTO]

Działania ratownicze i ewakuacyjne z wykorzystaniem technik linowych, ewakuacja na terenie czasowo zajętym przez przeciwnika, opieka nad poszkodowanym przy przedłużającej się ewakuacji.

Kilkunastu terytorialsów z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się w trudnym terenie górskim. Zajęcia praktyczne trwały pięć dni, żołnierze musieli również zmierzyć się z lękiem wysokości – ich zadaniem było m.in. zjechanie na linie.

W szkoleniu na terenie Ośrodka Szkolenia Górskiego w Rajskim wzięli udział żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uczestnicy zajęć przećwiczyli kilka sytuacji awaryjnych obejmujących m.in. zasady bezpieczeństwa w działaniach ratowniczych z użyciem sprzętu wspinaczkowego. Terytorialsi z 3 PBOT doskonalili również umiejętności wykorzystania technik linowych w działaniach ratowniczych i ewakuacyjnych w terenie górskim podczas zjazdu do poszkodowanego.

Niezwykle istotne jest przygotowanie sprzętu czy też poprawne wiązanie węzłów z zachowaniem bezpieczeństwa. Należy poznać wyposażenie m.in. karabinki, uprzęże, przyrządy do zjeżdżania czy też przyrządy zaciskowe. Ogromne zaangażowanie, odpowiedni dobór i rozdzielenie zadań pozwoliło na dotarcie do poszkodowanego i udzielenie pomocy. Szkolenia takie podnoszą umiejętności żołnierzy w zakresie udzielania pomocy poszkodowanym, a także świadomość, że kiedyś to od nich może zależeć życie ich kolegów – podkreśla żołnierz 3 PBOT uczestniczący w szkoleniu.

Wspinaczka, stosowanie technik linowych i ratownictwo górskie są bardzo ważnymi elementami podczas szkoleń żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady OT. Szkolenie przeprowadzone przez doświadczonych instruktorów miało na celu doskonalenie umiejętności żołnierzy 3 PBOT w zakresie działań ratowniczych w warunkach górskich z wykorzystaniem technik linowych by dotrzeć do poszkodowanego, odpowiednio go zabezpieczyć oraz ewakuować.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa