W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Żołnierze z Podkarpacia szkolili się na poligonie ze śmigłowcem [FOTO]

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z z żołnierzami z Estonian Defence League Regional Command South szkolili się z procedur współdziałania ze śmigłowcem Mi-8 na poligonie w Wędrzynie.

Ponad 200 terytorialsów z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się przez dwa tygodnie na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. W ramach szkolenia poligonowego żołnierze wzięli udział w czterodniowym szkoleniu z procedur współdziałania śmigłowca Mi-8. Dzięki doświadczonym instruktorom z 25BKPow zapoznali i doskonalili procedury kooperacji ze statkami powietrznymi. Położony w województwie lubuskim OSPWL Wędrzyn posiada, m.in. Centralny Ośrodek Zurbanizowany – obiekt szkoleniowy, który daje okazję do nauki i doskonalenia umiejętności działania w mieście.

Terytorialsi z 31 i 34 Batalionu Lekkiej Piechoty przyswoili elementy szkolenia naziemnego z zakresu znaków i sygnałów służących do naprowadzania śmigłowca do lądowania. W ramach szkolenia doskonalili techniki wchodzenia na pokład i szyku podczas podbierania statku powietrznego w strefie lądowania.

Dodatkowo żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT w realnych warunkach poznali zasady i warunki organizacji lądowiska w terenie przygodnym. Była to doskonała okazja, aby żołnierze naprowadzali śmigłowiec Mi-8 z użyciem granatów dymnych. Śmigłowiec wielozadaniowy Mi-8, wykorzystywany jest do transportu powietrznego jak również zadań szturmowych i ratowniczych.

Podkarpaccy terytorialsi w trakcie szkolenia znaleźli się na pokładzie śmigłowca wielokrotnie. Przerzut drogą powietrzną za pomocą śmigłowca Mi-8 był elementem kompleksowego zadania taktycznego jakie otrzymywała każda z sekcji lekkiej piechoty.

Złożoność zadań doskonale uświadamia żołnierzom szerokie spektrum działań bojowych w nowoczesnych konfliktach zbrojnych, są również najbardziej atrakcyjną formą szkolenia wspólnie z pododdziałami wojsk operacyjnych -dodał kpt. Woch Sławomir.

Podczas realizacji zadań taktycznych w terenie zurbanizowanym żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady OT wymienili się doświadczeniami oraz porównali procedury taktyczne z żołnierzami z Estonian Defence League Regional Command South.

Doskonalenie umiejętności bojowych pozwoliło na zrealizowanie zagadnienia dotyczącego wykonywania akcji bezpośrednich na budynki korzystając z różnych metod wyłomu, przystosowanie ich do późniejszej obrony oraz zagadnienia poruszania się w terenie zurbanizowanym jak i realizowania patroli. Dodatkowym elementem szkolenia były strzelania nocne z wykorzystaniem środków noktowizyjnych, celowników optycznych oraz latarek.

Zgrupowanie poligonowe w Wędrzynie pozwoli żołnierzom z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej usystematyzować posiadaną wiedzę, ale też opanować nowe umiejętności. Poligonowe szkolenie zintegrowane w Wędrzynie podniesie umiejętności bojowe żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. To intensywne szkolenia, trwające od wczesnych godzin porannych, często również w nocy, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wymagają one od żołnierzy dobrej kondycji fizycznej oraz odpowiedniego przygotowania. Szkolenia zintegrowane organizowane na poligonach poza, podstawowymi, wyrównawczymi i rotacyjnymi, są jedną z form szkolenia każdego żołnierza.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa