W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

ZSO nr.1 na Osiedlu Lotników będzie mieć nową hale sportowo-widowiskową

Na tydzień przed wyborami do Sejmu i Senatu rząd ogłosił  wyniki kolejnego naboru wniosków w ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

O miliony złotych na inwestycje mogły aplikować samorządy i związki gminne.

Po raz czwarty miasto Mielec złożyło wniosek na dofinansowanie budowy hali sportowo-widowiskowej z zapleczem i niezbędną infrastrukturą techniczną w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr.1 w Mielcu.

Złożony w obszarze inwestycyjnym „Infrastruktura sportowa i edukacyjna” wniosek zyskał pozytywną ocenę i uzyskał dofinansowanie w wysokości 18 mln 450 tys. zł. Przewidywana wartość tej inwestycji to kwota 20 mln 500 tys. zł.

W planowanym terminie zakończenia tej inwestycji określonym na koniec grudnia 2025 roku na terenach ZSO nr 1 na Osiedlu Lotników po północno-zachodniej stronie istniejącego budynku SP 8 i V LO powstanie obiekt składający się z trzech części: hali widowiskowo-sportowej z widownią i zapleczem socjalnym, sali gimnastycznej z zespołem szatniowym i części technicznej (magazyny, węzły cieplne, wentylatorownia itp.) Dodatkowo wybudowany zostanie łącznik pomiędzy nową halą, a istniejącym budynkiem. Zaprojektowana hala będzie mogła pełnić funkcje sportowe, kulturalne oraz oświatowe.

Miasto Mielec otrzymało także dofinansowanie na rewitalizację obszaru Zielonego Rynku przy ul. Sandomierskiej w wysokości 4 mln 964.850 zł. (obszar inwestycyjny – infrastruktura społeczna) oraz na budowę drogi gminnej łączącej ul. Kilińskiego i ul. Teligi w Mielcu w wysokości 1 mln 999.904 zł. (obszar inwestycyjny – infrastruktura drogowa). Rewitalizacja Zielonego Rynku ma zostać zakończona do końca 2025 roku, natomiast zakończenie budowy nowej drogi wyznaczono na koniec grudnia 2024 roku.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa