W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

4 Lipca Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych

Od kilku miesięcy na mieleckich skwerach, ulicach, w sklepach czy jeszcze gdzieś indziej spotkać można amerykańskich żołnierzy. Na początku ich obecność była czymś nowym. Z biegiem czasu „spowszednieli” i miejscowa ludność zaczęła traktować ich jako coś całkiem normalnego, tak samo jak przestał być czymś dziwnym wzmożony warkot helikopterów na mieleckim niebie.

Z czasem i oni – Amerykanie – zaczęli coraz bardziej „wtapiać się” w tłum, bynajmniej nie za sprawą swoich mundurów polowych. Następujące po ich przybyciu do Mielca różnego rodzaju święta czy rocznice oraz innego rodzaju eventy były okazją do integracji lokalnej społeczności i żołnierzy amerykańskich.

Ostatnio mielczanie pożegnali pierwsze oddziały, jakie pojawiły się w Mielcu po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę. Tych, którzy powrócili do swych domów zastąpią „nowi”. Bez względu na to, kto tym razem zagości na mieleckiej ziemi, będziemy ich witać tak samo przyjaźnie, jak tych poprzednich.

Dzisiaj (4 lipca) przypada amerykańskie Święto Niepodległości, obchodzone w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce w 1776 roku.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa