W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Aukcja obrazów na rzecz Marii Błażków

Ponad 7 tys. zł wylicytowano na aukcji obrazów, która odbyła się 26 lipca w galerii ,,ESCEK” w Domu Kultury SCK. Wszystkie pieniądze z aukcji zostaną przekazane na rzecz Marii Błażków, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, która od ponad roku jest ciężko chora i potrzebuje pieniędzy na leczenie, rehabilitację oraz przebudowę przestrzeni domowej, aby móc się poruszać.

Niezawodni w pomaganiu

Pracownicy Samorządowego Centrum Kultury (w jego strukturach jest MBP) od początku tego roku zbierali pieniądze na eksperymentalną kurację, która dałaby szansę na wstrzymanie postępów choroby Marii Błażków.

 

Zbiórka przyniosła oczekiwany rezultat i prawie cała kwota na 3-etapowy zabieg została zebrana. Dwa pierwsze podania komórek macierzystych już zostały zrealizowane w szpitalu klinicznym w Olsztynie. Trzeci etap kuracji planowany jest na wrzesień.

Jednak koszty rehabilitacji i likwidacji barier architektonicznych w otoczeniu domowym są bardzo wysokie, stąd dodatkowa inicjatywa dyrekcji i pracowników  Samorządowego Centrum Kultury, aby zorganizować  aukcję obrazów. Prace na aukcję nieodpłatnie przekazali artyści z Podkarpacia, a także osoby prywatne, które przekazały obrazy ze swoich zbiorów.

 

Obrazy na aukcję przekazali artyści – malarze: Małgorzata Kruk, Dorota Łaz, Edward Kociański, Józef Franczak,  Maksymilian Starzec. Obrazy ze swoich osobistych kolekcji przekazali także: państwo Zofia i Kazimierz Szaniawscy, Maria i Eugeniusz Andrusiewiczowie, Stanisław Bryg  i Jacek Tejchma.

Na aukcji wystawiono 13 prac i wszystkie zostały zakupione. Aukcję jak zwykle prowadził dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Jacek Tejchma, a zebrana kwota ze sprzedaży zamyka się w kwocie 7050 zł.

Niektórzy z darczyńców nie tylko ofiarowali obrazy z własnych zbiorów, ale także nabyli obrazy na aukcji.

Dyrekcja i pracownicy SCK serdecznie dziękują zarówno tym, którzy przekazali obrazy na aukcję charytatywną, jak i tym, którzy wylicytowali obrazy.

 

 

DCIM105GOPRO

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa