W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

SCK zapowiada imprezy w sierpniu

5 sierpnia

Wystawa

5 sierpnia, godz. 18, galeria ,,ESCEK” Domu Kultury SCK, wernisaż wystawy ,,Artystyczny kogel-mogel”. Na wystawie prezentowanych będzie blisko 40 prac 12 artystów z Kolbuszowej, bądź z tym miastem związanych. Marcin Lubera, który jest autorem pomysłu wystawy, dąży do tego, aby twórcy związani z Kolbuszową mieli możliwość pokazywania swoich prac. Wystawa ,,Artystyczny kogel-mogel” będzie miała premierę właśnie w  Mielcu. Będziemy mogli zobaczyć: obrazy, ikony, ceramikę, rysunek, instalację i fotografie. Wystawa potrwa do 31 sierpnia.

 

12 sierpnia

VI Koncert MFM

12 sierpnia, g.19.30, miejsce: Pałacyk Oborskich w Mielcu 

Anna Wyszkoni z Zespołem  – koncert  

Zbigniew Wawer –  prowadzenie

Bilety 40 i 30 zł

 Anna Wyszkoni

JUBILEUSZOWA TRASA KONCERTOWA 20/20

Anna Wyszkoni to znana i ceniona polska wokalistka, która zaczynała w 1996 w  grupie ŁZY. Sukces kolejnych płyt grupy przełożył się na ogólnopolską popularność Ani i ogromną sympatię fanów, a wydana w 2003 roku płyta zespołu ,,Nie czekaj na jutro”, pozwoliła jej na dobre zagościć w ogólnopolskich mediach i na radiowych listach przebojów. Przyczyniło się do tego zdobycie Nagrody Publiczności w konkursie Premier Festiwalu w Opolu za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte”, która stała się jednym z największych przebojów roku. W 2009 roku Ania Wyszkoni wydała pierwszy album pod własnym nazwiskiem, który pokrył się podwójną platyną.  W 2012 ukazał się drugi solowy album ,,Życie jest w porządku”, który powtórzył sukces pierwszej płyty..

Ania Wyszkoni ma w swoim dorobku solowym wiele nagród i wyróżnień.

W tym roku minie 20 lat od debiutu piosenkarki i z tej okazji wyruszyła w trasę 20/20, a więc 20 koncertów na 20-lecie. Można się spodziewać, że jubileuszowa trasa koncertowa będzie bardzo okazała, pełna wizualizacji, z bogatą oprawą multimedialną. Na scenie towarzyszył jej zespół znanych i doświadczonych muzyków.

 

19 sierpnia

VII Koncert MFM

19 sierpnia, g.19.30, miejsce: Sala Królewska Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu 

Filip Wojciechowski Trio „Jazz classic” 

Filip Wojciechowski – fortepian 

Paweł Pańta – kontrabas 

Cezary Konrad – perkusja 

Elżbieta Lewicka  –  prowadzenie

Koncert biletowany. Bilety 15 zł.

 

Filip Wojciechowski Trio, które obok lidera tworzą: Paweł Pańta i Cezary Konrad jest laureatem licznych konkursów jazzowych w kraju jak i za granicą. Muzycy dla niemieckiej wytwórni w Berlinie nagrali płytę ,,Classic Jazz”, a Polsce ukazała się płyta ,,Romantic meets jazz”. Z okazji obchodów roku chopinowskiego 2010 Polskie Radio wydało płytę ,,Chopin”, na której znalazły się jazzowe transkrypcje utworów Chopina w aranżacjach Filipa Wojciechowskiego i wykonaniu jego zespołu. W ramach obchodów Roku Chopinowskiego 2010 trio wystąpiło z licznymi koncertami w kraju i za granicą.

Filip Wojciechowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych. Otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Występował z recitalami na całym świecie i w tak renomowanych salach, jak: Filharmonia Berlińska, Opera House w Monte Carlo, Tokyo International Forum. Artystyczna działalność pianisty została również uhonorowana nagrodami w postaci stypendiów: Ministerstwa Kultury i Sztuki, Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie, firmy Yamaha, ”Medalem Młodej Sztuki” w Poznaniu. W swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania.

 

24 sierpnia

VIII Koncert MFM

24 sierpnia, godz. 19.30, Sala Królewska Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu 

  1. Vivaldi – „Cztery pory roku”

Andrzej Zawisza – klawesyn 

Maria Machowska – skrzypce 

Arso Ensemble (Rzeszów)

Piotr Wyzga –  prowadzenie

Wstęp wolny.

 

Maria Machowska jest znakomitą skrzypaczką, a jej dorobek artystyczny jest niezwykle imponujący. Koncertowała z najtrudniejszym skrzypcowym repertuarem we wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Japonii, Chinach i Izraelu.

W 1996 roku, jako 8-letnie dziecko, koncertowała dla papieża Jana Pawła II w Watykanu. Jako solistka i kameralistka występowała w tak słynnych salach jak: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Disney Hall w Los Angeles, Wielka Sala Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie a także konserwatoria w Salzburgu, Bernie, Lozannie, Genewie, Bazylei, Locarno, Wiedniu i Madrycie.

 

Od 2008 roku Maria jest koncertmistrzem Orkiestry Sinfonia Varsovia, wielokrotnie współpracowała jako gościnny koncertmistrz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Od sezonu 2014/2015 objęła funkcję koncertmistrza Orkiestry Filharmonii Narodowej.

 

Andrzej Zawisza z wyróżnieniem ukończył studia na Akademii Muzycznej w Krakowie,. W latach 2003-2005 studiował w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Jako klawesynista (solista i kameralista) współpracuje z wieloma zespołami muzyki dawnej. Koncertował na Ukrainie, w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Włoszech, Austrii, Portugalii, Hiszpanii, Izraelu, Irlandii, Anglii i Szkocji.

ARSO Ensemble tworzą koncertmistrzowie i soliści Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie – skrzypkowie Robert NaściszewskiOrest Telwach, altowiolistka Izabela Tobiasz, wiolonczelistka Anna Naściszewska oraz kontrabasista Sławomir Ujek.

 

 

25 sierpnia

IX Koncert MFM

25 sierpnia, g.19.30, miejsce: kościół Parafii Ducha Świętego w Mielcu

Chór Rumuńskiej Katedry  Patriarchalnej „TRONOS”

Mihail Buca – dyrygent

Jacek Tejchma – prowadzenie

Wstęp wolny.

 

 

Chór Rumuńskiej Katedry Patriarchalnej „TRONOS” składa się z młodych miłośników muzyki, a jego chórmistrzem jest Mihail Buca. Chór katedralny od lat wykonywał psalmy wywodzące się z tradycji kościoła prawosławnego podczas nabożeństw i innych okolicznościowych wydarzeń kościelnych.

Jednak dopiero utworzenie chóru ,,Tronos” pod kierunkiem Mihaila Bucy podniosło ich wykonawstwo na o wiele wyższy poziom. Ich dbałość o interpretację jak najbliższą oryginałowi znamionuje miłość i szacunek dla tradycji. Muzycy ,,Tronosa” przekonują odbiorców, że muzyka może i powinna służyć modlitwie, a taka postawa zyskuje im wielu sympatyków i entuzjastów.

Chór zaczął występować nie tylko w katedrze w Bukareszcie, ale z sukcesami brał udział także w koncertach w Rumunii oraz poza jej granicami. Chórzyści odkrywali i pogłębiali tradycję muzyczną kościoła bizantyjskiego, wzbudzając podziw innych chórów cerkiewnych i wywołując rywalizację wśród młodzieżowych grup muzycznych tego nurtu.

Chór katedralny z Bukaresztu zyskał tym aprobatę rumuńskiego kościoła, który w  uznaniu zasług ,,Tronosa”  w utrwalania cerkiewnej tradycji muzycznej w 2013 r. obdarzył chór Orderem Sanctus Stephanus Magnus.

Chór katedralny ,,Tronos” ma na swoim koncie kilka płyt.

 

26-28 sierpnia

DNI Mielca – impreza plenerowa

Miejsce: tereny MOSiR

26 sierpnia: w programie m.in. koncerty zespołów ,,Makar&Children of the corn”, Antygen. Gwiazdą wieczoru będzie zespół ,,Kult”.

27 sierpnia: w programie m.in. występy zespołów Popovacula, Red Lips,. Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Hyży.

28 sierpnia: w programie m.in. występy: Big-Bandu DK SCK, Orkiestry Dętej DK S.C. Gwiazdą wieczoru będzie Michał Grobelny.

 

2 września

Koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

2 września, godz. 20.30, plac AK  – koncert Edyty Górniak.

Edyta Górniak – niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej rozpoczęła swoją błyskotliwą karierę od udziału w musicalu ,,Metro”.  Edyta w ciągu 4 lat zagrała 700 spektakli ,,Metra”, z czego kilkadziesiąt na Broadwayu.

W 1994 wystąpiła w Konkursie Piosenki Eurowizji  w Dublinie, gdzie zajęła II miejsce za wykonanie piosenki „To nie ja”. Pierwszy album Edyty Górniak  „Dotyk” z przebojami ,,Jestem kobietą” i ,,Dotyk”  ukazał się w 1995 roku. Edyta otrzymała za ten album nagrodę polskiego przemysłu płytowego Fryderyk’95.

Pierwszy międzynarodowy anglojęzyczny album Edyty Górniak ukazał się w 1997 roku. Osiągnął sukces zagraniczny, m.in. w Skandynawii, Portugalii, Norwegii, a także w krajach azjatyckich. W 1998 ukazały się dwa kolejne single Edyty: „Lustro”, a także wielki polski przebój „Dumka na dwa serca” (z Mietkiem Szcześniakiem).

W 2002 ukazał się kolejny album Edyty – „Perła”. W 2005  Edyta wydała dwa single. W 2007 ukazała się długo oczekiwana przez fanów płyta. Album zatytułowany został „E·K·G”. Przez wszystkie lata swojej artystycznej pracy Edyta Górniak dowiodła, że jest perfekcjonistką w każdym calu, bo wszystkie projekty artystki cechuje ogromna staranność.

 

DCIM105GOPRO

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wiadomości Mielec

Twierdza na stadionie im. Grzegorza Laty zdobyta. FKS Stal Mielec – Legia Warszawa 1 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Solo Act Michała Limboskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa