W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Utworzenie ogólnodostępnej bazy sportowej na terenach MOSiR

W ostatnich tygodniach Gmina Miejska Mielec uzyskała informację o przyznanych dofinansowaniach na zagospodarowanie terenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Projekt 1 dofinansowany w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego (Program rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki).

 

 

Zaplanowane jest wybudowanie ogólnodostępnych obiektów umożliwiających masowe uprawianie sportu.

Zakres inwestycji obejmuje wybudowanie i wykonanie: boiska rekreacyjnego do gry w piłkę nożną wraz z placem zabaw dla dzieci sprzyjającego aktywności fizycznej (na terenie przy ul. Baczyńskiego), a także boiska do koszykówki, skateparku i parkouru (usytuowanych na terenach za MOSiR-em).

Wartość  kosztorysowa zadania wynosi: 3 024 677,12 zł, zaś wysokość przyznanego dofinansowania – 900 000,00 zł.

Projekt 2 dofinansowany w ramach Program modernizacji infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zadanie obejmuje remont dwóch boisk (usytuowanych na terenach za MOSIR-em): boisko pełnowymiarowe ze sztucznej trawy  o wymiarach 105×68 m oraz boisko pełnowymiarowe trawiaste z odwodnieniem o tych samych  wymiarach – oba boiska z przeznaczeniem na treningi klubów piłkarskich.

Inwestycja przewiduje również terenowe urządzenia sportowe, rozmieszczone wzdłuż boisk. Wartość  kosztorysowa zadania wynosi: 4 791 446,00 zł, zaś wysokość przyznanego dofinansowania –  2 000 000,00 zł.

 

mosir1

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa