Informacje Materiały video Sport

Bardzo słaba druga połowa. Piast Gliwice – FKS Stal Mielec 3 : 0 [VIDEO]

Mielczanie w poniedziałkowy wieczór grali w Gliwicach z Piastem. Pierwsza połowa nie była emocjonującą.

Piast grał wysokim pressingiem, z którym Stal sobie nie mogła poradzić. Na uwagę zasługuje tylko jeden strzał ze strony Piasta ale Kochalski był na posterunku i końcami palców wybił piłkę na róg. Ze strony Stali był strzał spoza pola karnego Domańskiego, który został przerzucony przez bramkarza Piasta nad poprzeczką. Po pierwszych 45 minutach wynik jest remisowy 0:0

Druga połowa meczu pomiędzy Piastem Gliwice a Stalą Mielec to zdecydowane ataki gliwiczan. Stal miała problemy z rozgrywaniem piłki. W 51 minucie po rzucie wolnym głową do bramki Stali skierował zawodnik Piasta Huk. Parę minut później w 62 minucie po złej interwencji obrońcy Pajnowskiego, który zmienił kontuzjowanego Leandro, drugą bramkę dla gliwiczan strzelił Felix. Po stracie drugiej bramki i dokonanych zmianach, Stal się ożywiła i zaczęła odważniej atakować dwójką napastników Shkurinem i Meriuloto. Jednak nie przełożyło się to na bramki dla Stali i nie potrafili przejąć kontroli nad meczem. Natomiast po kolejnym rzucie wolnym wykonywanym przez Kądziora piłka odbiła się od muru a dokładniej od Wlazło i piłka zmyliła Michalskiego i od 73 minuty Piast prowadził 3:0. Stal próbowała zmniejszyć rozmiar porażki ale za dużo było niecelnych podań i za wolno były rozgrywane akcje ofensywne.

Na koniec rundy jesiennej Stal musiała uznać wyższość Piasta Gliwice przygrywając w Gliwicach 0:3, kończąc rundę jesienną na 11 miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów, oraz mając zaległy mecz z rundy jesiennej z ŁKS Łódź.