W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Bezpieczny schron

Biuro Bezpieczeństwa Informacji – Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – opracowało stronę internetową z mapą miejsc doraźnego schronienia (strazpozarna.maps.arcgis.com)

Każdy może do niej „wejść” i sprawdzić gdzie znajduje się najbliższy jego miejscu pobytu lub zamieszkania schron (miejsca z zamknięciem zamknięte hermetycznym), miejsce ukrycia o solidnej konstrukcji budowlanej (piwnice, garaże,  podziemne, szkoły, kościoły – tzw. schrony niehermetyczne) lub doraźnego schronienia.

Aplikacja ta od dzisiaj dostępna jest dla każdego obywatela na stronie Państwowej Straży Pożarnej. W Mielcu miejsce schronienia usytuowane jest na ulicy Mickiewicza 36.

W całej Polsce w takich schronach może się schować ok. 300 tysięcy osób, w miejscach ukrycia ok. 1,1 mln osób, a w miejscach doraźnego schronienia blisko 47 tysięcy osób. Pomysł aplikacji powstał w odpowiedzi na zainteresowanie wojna na Ukrainie, gdzie obywatele mogli znaleźć schronienie przed ostrzałem. Przybywający do Polski uchodźcy zaczęli zadawać pytania o wskazanie takich miejsc, ale obywatele Polscy taką wiedzą nie dysponowali. Stąd też m. in. należało jak najszybciej podjąć działania inwentaryzacyjne i wykazać miejsca, gdzie ludność cywilna mogłaby się schować przed jakimikolwiek niekorzystnymi dla ich życia i zdrowia sytuacjami. Miejsca te zostały wskazane przez instytucje państwowe, samorządowe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz podmioty gospodarcze prowadzące działalność w zakresie użyteczności publicznej dysponujące takimi lokalami. 

https://strazpozarna.maps.arcgis.com/sharing/rest/content/items/ec00a2b879424296b6dcc400393c6c1e/resources/media/instantAppsConfigPanel_1680681978946_introductionContent_textEditor_1680681978801.png
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa