W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Bezpłatne badania dla mężczyzn

W przededniu Europejskiego Dnia Prostaty mielecki szpital zaprasza Panów do skorzystania z oferty badań profilaktycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Poradnię Onkologiczną.

Pracownicy Poradni Onkologicznej będą do dyspozycji pacjentów w dniach:
– 15 września 2022 r. od godziny 12.00 – 17.00
– 26 września 2022 r. od godziny 12.00 – 17.00

W celu usprawnienia przyjęć, pacjenci proszeni są o wcześniejszą rejestrację na dany dzień i godzinę. Można tego dokonać telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy Rejestracji do poradni specjalistycznych pod numerem tel: 17 780 01 58, 17 780 01 68.

Badania są bezpłatne i realizowane w ramach umowy z POW NFZ.

Europejski Dzień Prostaty obchodzony był po raz pierwszy 15 września 2006 roku. Jego celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat chorób gruczołu krokowego oraz zachęcenie mężczyzn do aktywnej profilaktyki.

Nowotwory prostaty są bardzo częste i szacuje się, że jeden na 7 żyjących obecnie mężczyzn będzie miał zdiagnozowany nowotwór prostaty na którymś etapie swojego życia. Ponieważ ten nowotwór rozwija się bardzo powoli, a dostępne leczenie jest bardzo skuteczne, istnieje duża szansa na jego zdiagnozowanie odpowiednio wcześnie, a wraz z tym szansa na zupełne wyleczenie jest bardzo realna. Aktualnie rak prostaty zajmuje trzecie miejsce na liście najbardziej śmiertelnych nowotworów u mężczyzn w Polsce. Największym „sprzymierzeńcem” tej choroby jest brak świadomości oraz wstyd związany z wizytą u lekarza.

Z badań wynika, że w naszym kraju aż 10% mężczyzn w wieku 50 lat jest bezpośrednio zagrożonych rozwojem raka prostaty. Tymczasem nieskomplikowane badanie u specjalisty, w tym pomiar poziomu białka, zwanego PSA (antygenu swoistego dla prostaty – ang. Prostate-Specific Antigen), wystarczają do wykrycia ogromnej większości przypadków choroby na bardzo wczesnym, w pełni uleczalnym etapie jej rozwoju. Dlatego należy przynajmniej co 2 lata kontrolować poziom PSA we krwi.

Rak prostaty atakuje zazwyczaj mężczyzn po 45 roku życia. Dotyka około 30 % mężczyzn po 50 roku życia i aż 80 % po 80 roku życia. Ma najczęściej charakter pierwotny, co oznacza, że nie jest przerzutem komórek nowotworowych z innego organu, ale jego źródłem są tkanki prostaty

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa