W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Bezpłatny odbiór odpadów niebezpiecznych z zawartością azbestu

Wójt Gminy Mielec uprzejmie informuje, że Gmina Mielec po raz kolejny  zamierza  wystąpić do WFOŚiGW w Rzeszowie o udzielenie dotacji na odbiór, transport i utylizację odpadów zawierających azbest

W związku z powyższym zwracam się z prośbą do wszystkich właścicieli posiadających wszelkie odpady z zawartością azbestu (np. płyty azbestowo-cementowe faliste, płyty azbestowo-cementowe płaskie prasowane, płyty azbestowo-cementowe KARO), którzy zamierzają usunąć w/w odpady w bieżącym roku 2020 o złożenie wniosku w Urzędzie Gminy Mielec ul. Głowackiego 5 39 – 300 Mielecw terminie do dnia 30  kwietnia 2020 roku.

Bliższych informacji w tym zakresie można uzyskać pod numerem telefonu 17 774 56 38. Druk wniosku dostępny jest na stronie internetowej Gminy Mielec.

Przypominamy, że od 1997 roku w Polsce obowiązuje zakaz produkcji wyrobów zawierających azbest, obrotu azbestem i wyrobami, które go zawierają oraz sprowadzania azbestu i wyrobów, które go zawierają. Rozporządzenie ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z 23 października 2003 roku (Dz.U. 2003, nr 192, poz. 1876) mówi, że wszelkie wyroby, które zawierają azbest muszą zniknąć do 31 grudnia 2032 roku. Jednocześnie informujemy, że za samowolne usunięcie azbestu z posesji i wyrzucenie bądź zagospodarowanie go w nielegalnym miejscu grozi kara grzywny.

W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców Gminy posiadających tego rodzaju wyroby do składania wniosków w Urzędzie Gminy, umożliwi to w sposób legalny i całkowicie bezpłatny dla mieszkańca utylizacje tego niebezpiecznego materiału.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa