W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Bociany z Borowej już w gnieździe

Prawdopodobnie wczoraj bociany z Borowej przyleciały jak co roku, aby wiosnę i lato spędzić w swoim gnieździe. Rok temu pojawiły się także 8 kwietnia.

Bociany można spotkać w każdym zakątku świata poza Antarktydą. W naszym regionie we wsiach Borowa i Padew Narodowa bociany co roku przylatują do swoich gniazd. W Borowej gniazdo bocianów jest monitorowane przez cały czas. Dla miłośników tych pięknych ptaków jest to możliwość do obserwacji. Z bocianami wiąże się również wiele przesądów. Jeżeli na dachu naszego domu pojawi się gniazdo bociana, będziemy mieć szczęście. Dużo mówi się o tym, że bociany przynoszą dzieci.

Bociany Białe wróciły do Polski, swojej największej ostoi na świecie. Bociany mogłyby być symbolem naszego kraju, ponieważ co czwarty bocian świata gniazduje w Polsce. Mamy ich najwięcej na świecie. Jedną z atrakcji na Podlasiu jest Dworek Pentowo, który w 2001r. otrzymał tytuł Europejskiej Wsi Bocianiej. Na terenie kompleksu znajduję się kilkadziesiąt gniazd bocianich oraz dwie wieże obserwacyjne. Każdego roku ptaki te pokonują ponad 10 tysięcy kilometrów z Afryki, by w Polsce wychować swoje młode. Para bocianów razem buduję gniazdo oraz wspólnie wysiadują jaja. Za średnią długość życia bociana przyjmuje się 8-9 lat, lecz zdarzają się przypadki, że bociany żyją ponad dwadzieścia lat.

Link do relacji on-line: https://borowa.pl/116-online/551-bociany-transmisja-online

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa