W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video Przestępstwa, skandale, afery

Briefing prasowy – program Moja Woda [VIDEO]

Wczoraj (10.08) pod Urzędem Gminy Mielec odbył się briefing prasowy z udziałem Bogusławem Kida Zastępcy Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, posłem na sejm RP Fryderykiem Kapinos oraz wójtem Gminy Mielec Józefem Piątkiem.

Tematem briefingu był rządowy program „Moja Woda” który dotyczy kwestii niskiej retencji wody w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tego wydarzenie, z którym magistrat się nie zgadza i publikuje swoje zdanie w poruszanych kwestiach, które także publikujemy.

YouTube player

Punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze w urzędzie miejskim w Mielcu.

W nawiązaniu do briefingu prasowego z dnia 10 sierpnia br. transmitowanego przez portal „W cieniu jupiterów” i wypowiedzi Bogusława Kidy- Zastępcy Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie dotyczącej „nieuruchomienia przez miasto Mielec punktu konsultacyjno-informacyjnego” pragniemy poinformować, iż przywołane treści są błędne i nie mają nic wspólnego z aktualnym stanem rzeczy.

Program Czyste Powietrze realizowany jest zgodnie z porozumieniem zawartym z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w dniu 29 września 2021 r.

W ramach pracy punktu konsultacyjnego, który został udostępniony mieszkańcom w grudniu 2021 r. oraz za jego pośrednictwem do WFOŚiGW zostało złożonych ponad 100 wniosków o dofinansowanie oraz blisko 200 wniosków o płatność. Tylko w samym 2022 roku udzielonych zostało ponad tysiąc konsultacji, a w I i II kwartale 2023 r. było ich ponad 600!

Dla wygody mieszkańców punkt konsultacyjny jest czynny przez cały dzień w każdą środę oraz od 13.30 do 15.30 w każdy czwartek.

Wypowiedziane podczas briefingu informacje przez Bogdana Kidę są więc absolutną nieprawdą, jakoby „Miasto Mielec nie zgodziło się na uruchomienie punktu”.

Miasto Mielec dokłada wszelkich starań do propagowania informacji nt. programu Czyste Powietrze organizując spotkania z mieszkańcami, jak również z innymi instytucjami jak np. Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Warto także podkreślić, że Miasto Mielec jest Liderem na Podkarpaciu w ilości złożonych wniosków, liczby zawartych umów, zrealizowanych przedsięwzięć oraz sumarycznych kwot wypłaconych dotacji (pierwszy jest Rzeszów).

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Otwarcie Miesiąca Kultury Borowskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa